Po zimskem premoru se je ponovno pričelo dogajanje tudi na mladinski sceni, v 16. kolu 1. Slovenske mladinske lige je bilo odigranih 6 srečanj, od tega so se kar štiri končala z remijem, na dveh obračunih pa so bili uspešnejši domačini.

Najaktivnejši so bili mladi nogometaši Kopra, ki so že med tednom odigrali zaostalo tekmo 14. kroga proti Mariboru in na njej remizirali z rezultatom 2:2. Tudi po sobotnem obračunu proti Rudarju iz Velenja so v svoj tekmovalni seštevek dodali eno točko. Tekma se je končala z rezultatom 1:1. Za kanarčke je v prvem polčasu zadel Anthanasios Loutsis, ki je na Slovensko obalo pripotoval v preteklem prestopnem obdobju iz Ascoli Calcio 1898 FC. Končni rezultat tekme je z zadetkom iz bele točke v 75. minuti postavil Sandro Jovanović.

Najvišja zmaga je morda malce presenetljivo bila zabeležena na srečanju dveh ekipe, ki se na lestvici nahajata blizu druga drugi, po odigranih 16. kolih ju ločita zgolj 2 točki. Gre za tekmo med domačim VOC Celjem in Gorico, ki se je končala z rezultatom 5:1. Celjani so tekmo otvorili z zadetkom Gašperja Koritnika v 3. minuti. Nato je na sceno stopil Valentin Zekhov, ki je do 54. minute dosegel hat trick in praktično odločil srečanje. Dan za tem je Zekhov debitiral še v Prvi ligi Telekom Slovenije, ko ga je ob remiju Celja v Domžalah Dušan Kosič v igro poslal 3 minute pred koncem tekme. Častni gol za Goričane je dosegel Luka Baruca, končni izid pa je v 88. minuti postavil Tom Kljun.

Bravo je na domačem terenu premagal ekipo Triglava. V Športnem parku Šiška sta za moštvo v rumenih dresih zadela Jan Keržič in Nejc Gradišar. Maks Gantar je z zadetkom v 53. minuti vlil upanje za osvojitev vsaj točke na gostovanju v Ljubljani, a se je tekma končala z rezultatom 2:1. Bravo je tako na lestvici napredoval na 7. mesto.

V Kidričevem so bili gledalci priča po enemu zadetku za vsako moštvo, a so na prvega morali počakati do 87. minute. Takrat je mrežo gostov stresel Jan Majcen, a veselje domačinov ni trajalo dolgo, saj je v 92. minuti izid poravnal Svit Sešlar. Za sina nekdanjega slovenskega reprezentanta in zdajšnjega trenerja Brežic Simona Sešlarja je bil to 6. prvenstveni zadetek v tej sezoni.

Na igrišču z umetno travo v Radomljah se je pred očmi 100 gledalcev odvil obračun dveh ekip iz spodnjega dela lestvice, domače Radomlje so gostile Ilirijo Extra-Lux. Goste je le 3 minute po polčasu v vodstvo popeljal 5. strelec lige Edison Destani. Radomljčani so udarec vrnili v 70. minuti preko zadetka, ki ga je dosegel Mark Golob. Občasni slovenski mladinski reprezentant, ki je bil v prvem delu sezone še član mladinske selekcije Ilirije in celo njen kapetan, je gol dosegel z udarcem iz prostega strela.

Tekma med mladimi Muraši in gosti iz Domžal se je prav tako končala z delitvijo točk. Po začetnem vodstvu gostov za katerega je z zadetkom v domači mreži poskrbel Anže Sojer je moštvo Mure odgovorilo z preobratom. Prvi zadetek je prispeval kapetan Kai Cipot, drugega njegov dve leti mlajši brat Tio. Trener domačinov Darjan Slavic je med drugim 9 minut igre namenil tudi najnovejši okrepitvi črno-belih, Korejcu Sukjung Hongu. Pred koncem srečanja pa so spet udarile Domažale, ki so si točko priigrale z zadetkom Klemna Mihelaka 2 minuti pred koncem rednega dela.