Pretekli vikend so nogometaši mladinskih zasedb odigrali 17. kolo prvenstva. Končni izkupiček kroga sta dve zmagi domačinov, dve zmagi gostov in trije neodločeni izidi. Stanje na vrhu in na dnu lestvice ostaja nespremenjeno, premešala pa so se mesta na sredini razpredelnice. Gorica in Bravo sta napredovala v skupni razvrstitvi, Triglav in Aluminij pa nazadovala v primerjavi s tekmeci.

V domžalskem športnem parku gledalci niso videli zadetka na obračunu med domačini NK Domžale in NK VOC Celje. Celjani, pod vodstvom Luke Gobca, so uspeli Domžalčanom odščipniti dve točki, kljub nekaterim nevarnim poizkusom na vsaki strani, a vratarja Klemen Mihelak in Stefan Moćić sta dobro opravila svoje delo. Domžale ostajajo druge na lestvici s sedmimi točkami zaostanka, vendar kar tremi odigranimi tekmami manj kot vodilna Olimpija.

NK Bravo Publikum je vknjižil novo zmago na gostovanju v Velenju pri Rudarju. Končni izid srečanje je že v 16. minuti postavil Idrijčan Nace Beguš. Rudar na prvenstveno zmago čaka od 16. novembra, ko so doma premagali Triglav. Nova priložnost za zbiranje točk jih čaka naslednji konec tedna v Krškem, med tem ko bo Bravo v Šiški pričakal Koper.

Zadnjeuvrščeno Krško je na gostovanju presenetilo Triglav in v Kranju slavilo z rezultatom 1:3. Na seznam se je že v 14. minuti vpisal Ante Vukadinović, ki je s svojim zadetkom postavil izid polčasa. Po odmoru je domačinom uspelo izenačiti preko Kristijana Frlica, ki je iz klopi vstopil med polčasom. Gostje Kranjskim orlom niso dopustili preobrata, v 64. je ponovno zadel Vukadinović, v 77. minuti pa je končni izid srečanja postavil Luka Jančić. Krško se je z zmago približalo konkurentom za obstanek, trenutno za Radomljami zaostaja za dve, za Rudarjem pa za tri točke, ob enem pa je odigralo tekmo manj kot oba navedena kluba.

Remi brez zadetkov je videlo 120 gledalcev v Kopru, kjer je gostoval Aluminij. Gostje so na tekmo pripotovali v skrčeni zasedbi, ob vratarju je imel trener Bojan Flis na voljo samo dve menjavi. Koprčani, ki zgolj s točko na domačem terenu najverjetneje niso zadovoljni, so kljub temu podaljšali niz domače neporaženosti na 5 tekem. Nazadnje jih je v Kopru ugnala Mura lanskega septembra. Aluminij je po odigranem krogu padel na 9. mesto lestvice, naslednjo nedeljo ga čaka tekmo proti Iliriji Extra-Lux.

Na igrišču z umetno travo ob Ljudskem vrtu se je Maribor pomeril z Muro. V prvem polčasu sta prvi strelec lige Kai Cipot ter njegov najbližji zasledovalec Žan Vipotnik zadela iz enajstih metrov, rezultat po 45 minutah je bil torej poravnan na 1:1. Domači so na plin stopili v drugem polčasu, v 61. je zadel Belmin Bobarić, deset minut za tem pa se je pod drugi zadetek na srečanju podpisal še Vipotnik. Na srečanju sta v 90. minutah stratega Milan Žurman in Darjan Slavic skupno opravila zgolj 3 menjave. Vipotnik se je na lestvici strelcev Cipotu približal na 4 zadetke, slednji jih je do zdaj v prvenstvu dosegel 19, Maribor pa se je Muri na lestvici približal na 2 točki zaostanka in ob tem odigral 2 tekmi manj.

Na obračunu dveh ljubljanskih prvoligašev v mladinski kategoriji se je v Športnem parku Jama zbralo 150 gledalcev. Za Ilirijo je v 28. minuti zadel Din Zulić in še v 90. minuti je vse kazalo na to, da bodo domačini v svoj seštevek dodali 3 točke. A ponovila se je zgodba iz zadnje Olimpijine tekme v Kidričevem, tokrat je za izenačenje v drugi minuti sodnikovega dodatka poskrbel Kristian Dakič, ki je na igrišče vstopil v 59. minuti namesto Roka Gorenca. Trener Ilirije Robert Kopčič je v izjavi za klubsko spletno stran tako pokomentiral srečanje: “Proti prvouvrščeni ekipi smo odigrali izredno disciplinirano,  z veliko želje. Nasprotnik je izenačil v sodniškem dodatku, po sumljivi situaciji, ko je močno dišalo po nedovoljenem položaju. Žal smo bili zelo blizu vsem trem točkam, a na koncu se moramo zadovoljiti tudi s točko, saj smo proti zelo kvalitetni ekipi Olimpije nastopili brez petih pomembnih igralcev”. Olimpija bo v naslednjem krogu igrala na isti lokaciji, vendar kot domačin, gostila bo moštvo Gorice. Ilirija bo gostovala v Kidričevem naslednjo nedeljo ob 13.00.

Gorica je na domačem terenu premagala Kalcer Radomlje z rezultatom 2:1. V prvem polčasu je za domačine zadel Luka Polanc. Začetek drugega dela tekme sta zaznamovala dva rumena kartona Timoteja Bizilja, zaradi katerih so Radomlje v 56. minuti ostale z 10 igralci. A goriški “power play” ni trajal prav dolgo,v 71. minuti je svoj drugi rumeni karton prejel tudi Goričan Luka Baruca in razmerje na igrišču se je vsaj številčno izenačilo. V igri deset proti desetim so bili nogometašu učinkovitejši, že v 74. minuti je drugi zadetek za Gorico dosegel Kosovar Basholli, častni gol za Radomlje pa je v v 84. minuti zadel Denis Adrovič.

NK Domžale – NK VOC Celje 0:0

NK Rudar Velenje – NK Bravo Publikum 0:1

NK Triglav Kranj – NK Krško 1:3

NK Koper – NK Aluminij 0:0

NK Maribor – NŠ Mura 3:1

NK Ilirija Extra-Lux – NK Olimpija Ljubljana 1:1

ND Gorica – NK Kalcer Radomlje 2:1