Včeraj so domžalski mladinci odigrali povratni dvoboj mladinske lige prvakov in s skupnim izzidom 2:0 iz nadaljnjih tekmovanj izločili romunski Viitorul. Zmagovalec dvoboja je bil odločen že v prvem polčasu, ko sta zadela Svetlin in Pantelić.

Ne gre pozabiti predstave mladega domžalskega vratarja Klemna Mihelaka, ki je z odlično obrambo preprečil zadetek gostov za izenačenje v 37. minuti. Romuni so imeli priložnost izenačiti s strelom z bele točke, a je Mihelak poizkus Munteanua ubranil in ostalo je pri vodstvu Domžal. “Za vse nas je bila ta tekma ena najpomembnejših v dosedanji nogometni karieri. Gre za mladinsko Ligo prvakov in to je zares nekaj posebnega. Za to smo garali skozi celotno lansko sezono in s to zmago je bil ves vložen trud dodobra poplačan. Načrt pred tekmo je bil, da igramo čim bolj sproščeno, da se nasprotnika ne ustrašimo, ter da vztrajamo s svojo igro. Vsi, od prvega do zadnjega, smo odlično pokazali, česa smo sposobni. Pri najstrožji kazni sem bil zelo miren, saj smo strele z bele točke v preteklih dveh dneh kar precej vadili in tudi na treningu sem se odrezal zelo dobro. Potrebno je imeti tudi nekaj sreče, vendar konec koncev, gre za uspeh ekipe, kar je tudi nekaj najlepšega in najpomembnejšega,” je bil ob zmagi in napredovanju v naslednji krog, zadovoljen mladi vratar.

V drugem krogu se bodo Domžalčani pomerili s portugalskim Portom ali latvijsko Liepajo, ki ravno zdaj merita moči.