Mladi upi vijoličastih so popoldne na zelenici ptujskega Mestnega stadiona morali priznati premoč vrstnikom iz lizbonskega Sportinga, ki so z zmago z 1:3 osvojili vse tri točke, v mladinski ligi prvakov pa je slovenske barve zastopal tudi Jon Gorenc Stanković.

Visokorasli nogometaš, ki se je poleti iz domžalskega prvoligaša preselil na triletno posojo v dortmundsko Borussio, je skupaj s soigralci zaigral proti londonskemu Arsenalu, ki pa so za razliko od članskega moštva v Dortmundu osvojili vse tri točke. Londončani so v tesni tekmi slavili z izidom 0:2. Pod oba zadetka se je že v prvem polčasu podpisal vsega 16-letni Kaylen Hinds, ki je najprej zadel v 14. minuti, delo pa dokončal v 32. minuti. Jon Gorenc Stanković je v osrčju domače obrambe odigral vseh devetdeset minut.