Novomeška Krka je novi član 1. SML/SKL, potem ko je v dodatnih kvalifikacijah na medsebojnih obračunih bila močnejša od Gorice.

Novomeščani pred povratnima obračunoma proti Primorcem niso bili v najboljšem položaju, saj je njihova selekcija do 17 let na zahodu Slovenije izgubila, medtem ko je moštvo do 19 let remiziralo. Kadeti Dolenjcev so poraz na prvi tekmi uspeli maščevati z zmago na povratni. Čeprav so Novogoričani na začetku drugega polčasa povedli, so v Novem mestu domačini najprej uspeli izenačiti, v samem zaključku srečanja pa so izkoristili prednost igralca več na terenu in prišli do pomembne zmage. Tudi na tekmi mladincev je do odločitve prišlo v drugem polčasu. Kljub temu, da je domačinom ustrezal že remi je Krka na krilih Domna Žura, ki je dosegel dva zadetka, prišla do visoke zmage s 3:0 in se je po zadnjem sodnikovem pisku zasluženo veselila uvrstitve med prvoligaše. Pri rezultatu 1:0 so gostje sicer prišli do strela z bele točke, a najstrožje kazni niso izkoristili.

V Celju so Ptujčani brez večjih težav ubranili veliko prednost s prvih dveh tekem. Po dveh domačih zmagah so kurenti na gostovanju v knežjem mestu v kadetski konkurenci sicer izgubili z 2:1, a je prednost petih zadetkov s prve tekme bila enostavno previsoka. Na tekmi mladincev sta se ekipi razšli brez zadetkov, bilo je 1:1, domačini pa so večino drugega polčasa igrali z igralcem manj na terenu.

Slovenija suvereno ugnala Azerbajdžan

Kade tska reprezentanca se te dni mudi v Srbiji, kjer igra kvalifikacijski turnir za uvrst…