Mladi nogometaši Domžal, slovenski državni prvaki do 19 let, so na povratnem obračunu proti švicarskem moštvu Young Boys bili blizu izničitvi visokega zaostanka iz prve tekme, a v zaključku tekme popustili in se poslovili z remijem.

Varovanci Darka Birjukova so na prvi tekmi 14. septembra v Bernu izgubili s 3:0, toda pred povratnim obračunom verjeli v svoje možnosti za preobrat in se niso predajali. V domžalskem športnem parku so pred kar 1512 gledalci Švicarje takoj napadli, velik pritisk pa se jim je obrestoval po pol ure igre, ko je Nikola Jovičević zabil za vodstvo ob odmoru. Takoj po prihodu iz slačilnic so Domžalčani prišli do najstrožje kazni, v 49. minuti jo je uspešno realiziral Emir Saitoski, ki je nedavno prejel slovensko državljanstvo in postal del slovenske mlade reprezentance. Številni navijači so bili navdušeni, le nekaj trenutkov kasneje pa skorajda videli nov zadetek rumenih, toda strel Tilna Rajterja Krebsa je zaustavil okvir vrat. Slovenski prvaki so tudi v nadaljevanju napadali švicarska vrata, vendar v zaključku srečanja doživeli hladen tuš. Tekla je 77. minuta, ko je po domžalski napaki do strela z roba kazenskega prostora prišel David Piffero in odrešil gostujoče moštvo. Tik pred koncem je za končnih 2:2 poskrbel Kevin Krasniqi.

“Verjeli smo v preobrat. To ste lahko videli že takoj na začetku tekme. Vse je potekalo po naših željah in po prvem polčasu, ki je bil zelo dober, smo vodili samo z 1:0. Gostje niso imeli nič od igre, niso bili nevarni. Lahko bi dejal, da so bili presenečeni, ampak na koncu nam ni uspelo. Prvi prejeti gol nas je pokopal. Poskušali smo tudi kasneje nadaljevati, vendar ni šlo. Do izenačenja je prišlo, ker smo stopili višje, jim dali več prostora. Smo razočarani. Na obeh tekmah smo pokazali več, toda izpadli. Mislim, da je odločila realizacija. Tekmec je bil učinkovitejši in zasluženo napredoval. Na prikazano smo lahko ponosni,”
je po srečanju za klubsko spletno stran dejal strelec drugega zadetka Saitoski.

U19 Domžale – U19 Young Boys 2:2 (1:0)
Jovičević (30′), Saitoski (49′ 11m); Piffero (77′), Krasniqi (85′)

Naloži več novic iz Liga prvakov

Jan Oblak v vlogi glavnega junaka

Atletico je na povratni tekmi osmine finala v ligi prvakov gostil italijanski Inter. Rezul…