Domžalčani so proti luksemburški ekipi Swift Hesper v okviru kvalifikacij za konferenčno ligo upravičili vlogo favorita, a povsem brez težav ni šlo. Čeprav je bilo slovensko moštvo proti tretjeuvrščenemu moštvu preteklega luksemburškega prvenstva v vlogi absolutnih favoritov, pa je doseglo zgolj minimalno zmago (1-0).

Prvi polčas se je končal brez zadetkov, priložnosti za Domžale pa so imeli Tilen Klemenčič, Arnel Jakupović in Mattias Käit.

V drugem polčasu je led za domače v 58. minuti prebil Andraž Žinič, ki je po podaji Svena Šoštaršiča Kariča v kazenskem prostoru matiral gostujoče moštvo. Gostje so imeli izjemno priložnost za izenačenje v 70. minuti, a je Mohamed Lou zadel zgolj prečko.

Do konca tekme smo nato spremljali nekoliko bolj raztrgano igro in tako prišli do minimalne zmage. Povratna tekma bo 15. julija.

Domžale – Swift Hesper 1 – 0