V Sloveniji smo šele na polovici zimskega prestopnega roka, v večini nogometno najbolj razvitih držav pa se prestopne dejavnosti počasi že prevešajo v zaključno fazo. V Italiji se bo prestopni rok zaključil jutri, ob 23. uri, slovenska kolonija na Apeninskem polotoku pa bo očitno močnejša še za enega nogometaša.


Po pisanju poljskih in italijanskih medijev se bo k zahodnim sosedom preselil tudi Saša Aleksander Živec, ki se po dveh letih in pol poslavlja od poljskega Piasta. Drugouvrščeni ekipi lanskega prvenstva gre v letošnji sezoni precej slabše kot v pretekli sezoni, saj se Piast bori za obstanek v poljski Ekstraklasi in po jesenskem delu z 22 točkami zaseda 13. mesto.

Primorec, ki si je v Gliwicah slačilnico delil z Urošem Korunom, bo, kot vse kaže, nogometno pot nadaljeval v drugi italijanski ligi, v dresu Latine Calcio, ki se ravno tako bori za obstanek. Nekdanji član Primorja, Gorice in Domžal bo po pisanju poljskih kolegov italijanskemu drugoligašu sprva posojen do konca letošnje sezone, s Piastom pa 25-letnika veže še enoinpolletna pogodba.

Živec je v letošnji sezoni za Piast odigral 17 ligaških tekem in v 876 minutah dosegel tudi dva zadetka, še nekoliko uspešnejši je bil v lanski sezoni, ko je bil natančen kar petkrat.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz Legionarji

Dodaj odgovor

Poglejte še

Arsenal izbiral med Slovencem in Švedom, kot kaže se v London seli Skandinavec

Poletna prestopna saga londonskega Arsenala se, kot kaže, približuje koncu. Topničarji zel…