Graški Sturm je odlično začel skupinski del Uefine evropske lige, saj je na domačem terenu takoj vknjižil paket vseh treh točk. Pred nekaj več kot 10 tisoč gledalci je padel Midtjylland.

Danski viceprvaki so v prestolnici avstrijske Štajerske izgubili z minimalnih 1:0, potem ko je že v 8. minuti srečanje odločil Emanuel Emegha. Devetnajstletni napadalec je odlično priložnost imel tudi sredi prvega dela, toda takrat mu je veselje preprečila prečka, okvir vrat pa se je v drugem polčasu stresel tudi ob poizkusu slovenskega reprezentanta Jona Gorenca Stankovića. Njegov reprezentančni kolega Tomi Horvat, oba sta srečanje začela v prvi postavi in na terenu preživela 78. minut, je prav tako bil zelo blizu zadetka, in sicer v zaključku prvega dela, ko mu je gostujoči čuvaj mreže Jonas Lossl ubranil strel z bele točke. Danci so v drugem polčasu bili nekoliko podjetnejši nasportnik, v samem zaključku napadali tudi z igralcem več na terenu in si priigrali nekaj priložnosti, toda gledano v celoti je zmaga Štajercev bila povsem zaslužena.

Na drugi tekmi skupine F je Lazio na domačem terenu pričakovano slavil proti Feyenoordu. Rimljani so v 63. minuti vodili že s 4:0, v zadnji četrtini dvoboja pa so Nizozemci z dvema zadetkoma vendarle poraz nekoliko ublažili.

Sturm Graz – Midtjylland 1:0 (1:0)