Na obračunu zadnjega kvalifikacijskega kroga sta na medsebojnem dvoboju v dresu svojih moštev bila aktivna tudi Filip Valenčič in Miha Zajc. Več razlogov za veselje je imel slednji, ki se je s Fenerbahčejem veselil uvrstitve v skupine evropske lige. Tam bo nastopal tudi Dejan Petrovič z Rapidom.

V Helsinkih so Turki domačine ugnali s kar 2:5, junak visoke zmage pa je s tremi zadetki postal ekvadorski reprezentant Enner Valencia. Pri HJK-ju je z dvema zadetkoma blestel finski napadalec Riku Riski, ki je v 88. minuti znižal na 2:3, a so domačini popustili v sodnikovem dodatku, ko so še dvakrat pobirali žogo iz svoje mreže. Oba Slovenca sta srečanje začela v prvi postavi. Valenčič je na terenu preživel 61. minut, ko ga je zamenjal Sebastian Dahlstrom, medtem ko je Zajc odigral celotno srečanje. HJK bo evropsko sezono nadaljeval v skupinskem delu konferenčne lige, medtem ko bo Fenerbahče svoje barve branil v evropski ligi.

Napredovanja v evropsko ligo pa se je veselil tudi dunajski Rapid, ki je proti ukrajinski Zoryi slavil tudi na gostovanju. Po domači zmagi z 3:0 so Dunajčani na povratnem obračunu dosegli zmago z 2:3 ter se zasluženo veselili uvrstitve v skupinski del tekmovanja. Petrovič je srečanje začel na klopi in je v igro vstopil v 66. minuti.

HJK – Fenerbahče 2:5 (1:2)
Riski (27′, 88′); Valencia (11′, 14′, 52′), Sanliturk (90+2′), Peltola (90+4′ ag)

Zorya Lugansk – Rapid Dunaj 2:3 (1:2)
Gladkij (40′), Zahedi (87′ 11m); Grull (10′), Greiml (15′), Fountas (68′)

Miha Zajc bo v ligi Evropa igral v skupini D, zraven njegovega Fenerbahče SK(TUR) bodo v skupini še Olympiacos F.C.(GRE), Eintracht Frankfurt(GER) in Royal Antwerp F.C.(BEL).

Dejan Petrovič bo v ligi Evropa igral v skupini H, zraven njegovega SK Rapid Wien(AUT) bodo v skupini še GNK Dinamo(CRO), KRC Genk(BEL) in West Ham United FC(ENG).

Filip Valenčič bo v Konferenčni ligi igral v skupini A, zraven njegovega HJK Helsinki(FIN) bodo v skupini še LASK(AUT), Maccabi Tel Aviv F.C.(ISR) in Alashkert FC(ARM).

Naloži več novic iz Evropska liga

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…