Dva kroga pred koncem italijanskega državnega prvenstva je Genoa z zmago na gostovanju pri Bologni tudi uradno obstala v Serie A. Ligurijci imajo sedaj neulovljivih osem točk naskoka pred mesti, ki ob koncu sezone vodijo v nižji rang tekmovanja.

Proti Bologni so Miha Zajc in soigralci slavili z rezultatom 0:2, za zadetka pa sta poskrbela Davide Zappacosta z izjemnim golom v prvem polčasu in Gianluca Scamacca iz najstrožje kazni sredi drugega dela. Zajc je obračun začel na klopi za rezerve in je v igro vstopil v 69. minuti, ko je zamenjal Valona Behramija.

Genovčanom je na roko šel tudi rezultat iz Bergama, kjer ja Atalanta s pomočjo Josipa Iličića ugnala 17. uvrščeni Benevento. Tudi Iličić je dvoboj začel na klopi in je v igro vstopil po uri igre, ko je zamenjal Ruslana Malinovskega. Atalanta dva kroga pred koncem zaseda drugo mesto na lestvici in je na dobri poti do uvrstitve v ligo prvakov, a naloga ne bo lahka, saj je razlika na lestvici med 2. in 5. mestom samo tri točke.

Novopečeni državni prvak Inter je vknjižil zmago na domačem terenu proti Romi (3:1). Pri domačinih je kapetan moštva Samir Handanović tokratni obračun spremljal s klopi za rezervne igralce.