Slovenski reprezentant Milivoje Novaković na Daljnem vzhodu še naprej pridno trese mreže japonskih prvoligašev, ki so danes odigrali tekme 24. kroga.

Izkušeni Ljubljančan, ki šteje že 35 let, je danes dosegel še deveti zadetek v letošnji sezoni, a ta vseeno ni bil dovolj za točke Shimizu S-Pulsa, ki je gostoval pri Vissel Kobeju in izgubil s 3:1. Novaković je v dresu gostov odigral vseh 90 minut in v 69. minuti postavil končni izid srečanja. Shimizu, ki je v zadnjih petih krogih zbral vsega točko, se je z novim porazom, trinajstim v sezoni, še bližje mestom, ki vodijo med drugoligaše, saj ima na trinajstem mestu le dve točki prednosti pred šestnjastouvrščeno Cerezo Osako.

Celotno srečanje je v dresu Omiye Ardije odigral tudi Zlatan Ljubijankić, ki se je v obračunu dna lestvice pomeril z zadnjeuvrščeno Tokushimo. Ljubijankić in soigralci so se po zaslugi dveh zadetkov Dragana Mrđe veselili zmage z 0:2 in ostajajo v borbi za obstanek med elito.