V torek smo dobili prve znane udeležence, ki so se uspeli uvrstiti v Ligo prvakov. Po odigranih povratnih srečanjih so se uvrstitve v najelitnejšo tekmovanje v Evropi veselili nogometaši Arsenala, dunajske Austrie, Basla, Steaue in Schalkeja. Poražence pa čaka tekmovanje v Ligi Europa.

Najzanimivejša tekma, pravzaprav pravcata drama, je bila odigrana na Dunaju, kjer je zagrebški Dinamo kljub zmagi s 3:2 nad avstrijskimi prvaki ostal tik pred vrati raja. Za hrvaške prvake je bil usoden poraz na prvi domači tekmi, kjer so Avstrijci slavili z dvema zadetkoma. V ligi prvakov bo nastopila tudi Steaua iz Bukarešte, ki se kljub brez osvojene zmage nad poljsko Legio, obe tekmi sta se namreč končali z remijem, vendarle napredovanja veselijo Romuni zaradi večjega števila doseženih zadetkov v gosteh. Veliko lažje pa je z Ludogoretsom opravil švicarski Basel. Edini od treh Slovencev je v dresu bolgarskega prvaka odigral napadalec Roman Bezjak, branilec Legie Marko Šuler je tekmo svoje ekipe spremljal s klopi za rezervne igralce, Dareta Vršića pa pričakovano ni bilo v ekipi dunajske Austrie.

AUSTRIA DUNAJ 2:3 DINAMO ZAGREB
Strelci: Mader 5., Kienast 82.; Brozović 33., Fernandes 43., Beqiraj 70.
V Ligo prvakov Austria s 4:3.
Dare Vršič je bil izven postave.

Čeprav je pred povratnim dvobojem lastnik Dinama Zdravko Mamić svojim igralcem v primeru napredovanja v Ligo prvakov obljubljal bogate denarne premije, so Zagrebčani vseeno ostali brez premij ter Lige prvakov in bodo tekmovanje nadaljevali v Ligi Evropa. Na tekmi je v 6. minuti z avtogolom Šimuniča prva povedla dunajska Austria. Prosti strel s kakšnih 25 metrov je izvajal Mader, žoga je zadela Šimunića in končala v lastni mreži. Gostje so po odličnem strelu Božovića uspeli izenačiti v 33. minuti. Dve minute pred koncem polčasa pa je  južne sosede v delirij spravil Fernandes. V nadaljevanju sta obe ekipi igrali bolj previdno, a je Dinamo željeni tretji zadetek dosegel v 70. minuti, ko je odličen predložek z desne strani v mrežo pospravil rezervist Beqiraj. Nato so sledile menjave na obeh straneh, kjer je bil uspešnejši domači trener, ko je v 81. minuti v igro poslal Kienasta. Isti igralec je čez minuto dosegel zlata vreden zadetek, njegova ekipa pa je slavila najslajši poraz. Zagrebčani pa kljub zmagi ostajajo brez Lige prvakov.

BASEL 2:0 LUDOGORETS
Strelca: Frei 11., Degen 79.
Roman Bezjak (Ludogorets) je odigral celo tekmo.
V Ligo prvakov Basel s 6:2.

Švicarski Basel v boju za Ligo prvakov ni imel večjega dela, saj je prepričljivo dobil oba obračuna z bolgarskim prvakom. Domače je v 11. minuti po podaji iz kota v vodstvo popeljal Frei, končni izid pa je v 70. minuti postavil Degen. Celo tekmo je v dresu Ludogoretsa odigral novopečeni slovenski reprezentant Roman Bezjak.

LEGIA VARŠAVA 2:2 STEAUA
Strelci: Radović 27., Rzezniczak 94.; Stanciu 7., Piovaccari 9.
Marko Šuler (Legia) je sedel na klopi za rezervne igralce.
V Ligo prvakov Steaua s 3:3.

Povratno srečanje se za Legio ni pričelo najbolje, saj je že po devetih minutah prejela dva zadetka. Za Romune sta bila uspešna Stanciu in Piovaccari. Nekaj upanja za domače je v 27. minuti prinesel  zadetek Radovića. V nadaljevanju so Romuni uspešno zaustavili vse nalete poljskih prvakov, tako da so domači uspeli izenačiti tik pred koncem tekme v sodnikovem podaljšku, v 94. minuti je bil uspešen Rzezniczak. Čeprav sta se obe tekmi končali z neodločenim izidom, v Ligo prvakov napredujejo romunski prvaki zaradi večjega števila doseženih zadetkov v gosteh.

Zadnji obračuni, ki bodo na sporedu naslednji dan v sredo, pa bodo dali še zadnje udeležence Lige prvakov. Upajmo, da se slovenskemu prvaku izpolni velika želja in se drugič v svoji zgodovini uvrsti v najprestižnejše tekmovanje v Evropi. Ali mu bo uspelo?