Kadar med tednom ni evropskih tekmovanj, so ponekod v Evropi prosti termin izkoristili za prvenstvene in pokalne tekme. Med strelce sta se tokrat vpisala Dalibor Volaš, ki je imel več razlogov za veselje, saj se je z vodilnim Debrecenom uvrstil v nadaljevanje pokalnega tekmovanja na Madžarskem, in Tadej Trdina, ki pa je kljub zadetku vseeno na koncu izgubil.

V Avstriji je vodilni Salzburg s Kevinom Kamplom vknjižil novo pričakovano zmago pri WAC-u. Graški Sturm je izgubil na gostovanju pri prvaku, dunajski Austrii, ki je slavila s 3:2. Robert Berić je sodeloval pri prvem zadetku, v drugem pa je zapravil nekaj priložnosti. Tudi nogometaši Grödiga so po tekmi zelenico zapustili sklonjenih glav. Tadej Trdina pa se je vseeno lahko veselil zadetka.

V osmini nemškega pokala je izpadel Köln Miša Brečka in Dominica Maroha, usoden zadetek je padel v 85. minuti ko je zadel Hrvat Iličević in SV Hamburger popeljal v četrtfinale.

V italijanskem pokalu sta se med 16 najboljših, med katerimi so že uvrščeni osem najboljših iz lanske sezone, uvrstilia Inter, ki ga je namučil z drugoligaš Trapani, in Chievo, presenetljivo pa je izpadla Krhinova Bologna, saj ga je v 122. minuti podaljška izločil drugoligaš Siena. Atalanta pa je bila z dvema zadetkoma premočna za Kurtićev Sassuolo.

Na Madžarskem je vodilni Debrecen doma z dvema zadetkoma premagal Dunaujvaros. Na povratni tekmi je pomemben delež k zmagi prispeval tudi Dalibor Volaš, ki je v 68. minuti postavil končni izid srečanja. Györ pa je z 2:1 izločil Kaposvari. Dobre pol ure je pri domači zmagi sodeloval tudi Rok Kronaveter.

Bolgarski Ludogorets je doma remiziral s Cherno morem in tako dovolili, da se je drugouvrščeni Litex zmanjšal zaostanek za vodilnim, ki sedaj znaša štiri točke. Prvaki iz Razgrada so silovito pričeli obračun, gostje pa so računali na priložnosti iz hitrih protinapadov. Enega od teh so tudi izkoristili in povedli. Domači so izenačili v drugem delu, ko se je po podaji iz kota v kazenskem prostoru najbolje znašel branilec Moti, ki je potisnil žogo v mrežo. Roman Bezjak je zaigral v drugem polčasu in zapravil lepo priložnost za zadetek, ko je po predložku prišel do strela z glavo in za las zgrešil vrata. Tekma se je končala z neodločenim izidom in delitvijo točk.

Rijeka se je v ponovljeni tekmi pomerila z najslabšo ekipo v hrvaškem prvenstvu Hrvatskim Dragovoljcem. Gostje so se dobro upirali domači ekipi, a le do 72. minute, ko je gostujočo obrambo z dvema zadetkoma prebil najboljši strelec Leon Benko in postavil končnih 2:0. Rijeka pa se je na lestvici vodilnemu zagrebškemu Dinamu  približala na štiri točke zaostanka.

V četrtfinalnu srbskega nogometnega pokala sta presenetljivo izpadla vodilni Partizan, ki je pokleknil pred Spartakom, kot tudi za njegov večni tekmec Crvena zvezda, ki je morala premoč na Marakani priznati Vojvodini. Trener rdeče-belih Slaviša Stojanović z igro svojih varovancev ni bil zadovoljen: “Zmaga Vojvodine je zaslužena in čista kot solza. Ponovno se je pokazalo, da so tekmeci močni v protinapadih, prekinitvah in skokih. Mi smo igrali pod vsako kritiko, bili smo neodgovorni in nezbrani. Kaj naj rečem; prava mala katastrofa, nič dobrega se nam ne piše. Tri dni imamo, da se umirimo in mnogo bolje odigramo še drugi medsebojni obračun, tokrat v prvenstvu. Predvsem moramo popraviti in izboljšati odnos do igre.”

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Arsenal 2: 0 Hull Sedel na klopi za rezervne igralce.
Etien Velikonja (Cardiff City) Stoke 0:0 Cardiff Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea 3:0 Newcastle Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Newcastle Utd/)
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) AC Wolfsberger 1:2 Salzburg Igral do 70. minute.
Dare Vršič (Austria Wien) Austria Wien 3:1 Sturm Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Innsbruck 5:3 Igral od 65. minute. V 76. minuti zadel za 4:3.
Robert Berić (Sturm) Austria Wien 3:1 Sturm Odigral je celotno srečanje.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala) Mil Mugan 1:2 Gabala (Pokal) Sedel na klopi za rezervne igralce.
Lucas Horvat (FC Baku) FC Baku 2:1 Sumgayit City (Pokal) Ni podatka.
Jure Travner (FC Baku) FC Baku 2:1 Sumgayit City (Pokal) Odigral je celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 1:1 Cherno more Igral od 62. minute.
Elvedin Džinić (Botev) Botev 2:1 CSKA Sofia Sedel na klopi za rezervne igralce.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Enosis Neon)
Nikola Tolimir (Enosis Neon)
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Guingamp 0:1 Bordeaux Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos)
Dino Šeremet (Panthrakikos)
Andraž Struna (PAS Giannina)
Rok Elsner (Aris)
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Rijeka 2:0 Hr. Dragovoljac Izven postave.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv)
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 3:2 Trapani (Coppa Italia) Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina)
Rene Krhin (Bologna) Bologna 1:2 Siena (Coppa Italia) Sedel na klopi za rezervne igralce.
Valter Birsa (AC Milan)
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 4:1 Reggina (Coppa Italia) Izven postave.
Dejan Lazarević (Chievo) Chievo 4:1 Reggina (Coppa Italia) Izven postave.