Genoa Mihe Zajca je v 31. krogu nesrečno izgubila na gostovanju pri drugouvrščenemu Milanu, potem ko je dvoboj sredi drugega dela odločil nesrečni avtogol Gianluce Scamacce. Zajc se je izkazal s podajo za edini zadetek Genovčanov.

Dvoboj so bolje odprli Milančani, ki so po odličnem udarcu Anteja Rebića z roba kazenskega prostora prišli do vodstva že po 13. minutah igre. Kmalu zatem je Rafael Leao imel lepo priložnost za podvojitev vodstva, vendar je slabo zaključil akcijo in gostujoči vratar Mattia Perin je njegov strel odbil. Moštvo iz ligurijske obale je do izenačujočega zadetka prišlo devet minut pred iztekom prvega dela, ko je Zajc iz kota poslal odličen predložek pred domača vrata, ki ga je Mattia Destro uspešno izkoristil z glavo in postavil izid polčasa. V drugem polčasu so tempo igre narekovali domačini, ki so si priigrali številne priložnosti, a so jih zapravljali kot po tekočem traku. Njihove muke je v 68. minuti odrešil Scamacca, ki je po predložku iz kota nespretno posredoval in je zatresel lastno mrežo. Ligurijci so bili zelo blizu novemu izenačenju globoko v sodnikovem dodatku tekme, ko sta v isti akciji eden za drugim streljala Andrea Masiello in Valon Behrami, vendar so v obeh primerih domači branilci na golovi črti žogo srečno uspeli odbiti.

Milan – Genoa 2:1 (1:1)
Rebić (13′), Scamacca (68′ ag); Destro (37′)
Miha Zajc je odigral celotno srečanje, v 37. minuti je asistiral ob zadetku za 1:1.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…