Na zadnji tekmi sezone v poljski Ekstraklasi je zablestel Luka Zahović, ki je bil najboljši posameznik Pogona ob remiju proti Termalici.

Slovenski reprezentant je bil dejaven pri obeh zadetkih moštva iz Ščečina, ki je sezono zaključilo na tretjem mestu in si priigralo nastop v kvalifikacijah za uvrstitev v evropsko ligo. Nekdanji napdalec Maribora je v zaključku prvega polčasa po dobrem predložku Damiana Dabrowskega odlično zabil z glavo in se podpisal pod svoj enajsti zadetek v sezoni. Zahović je pomemben delež prispeval tudi pri povišanju vodstva na 2:0, saj je nad njim bil storjen prekršek za najstrožjo kazen, katero je v 54. minuti uspešno realiziral Kamil Drygas. Toda dvojno vodstvo ni bilo dovolj, da bi Pogon sezono zaključil z zmago. Le štiri minute kasneje je prav tako z bele točke na drugi strani znižal Muris Mešanović, 31-letnik iz Sarajeva pa je v 79. minuti zabil še drugič in poskrbel za končnih 2:2. Zahović je na terenu preživel 80 minut. V tej sezoni je med poljsko elito zbral 30 nastopov in ob enajstih zadetkih še štirikrat podal.

Pogon – Termalica 2:2 (1:0)
Zahović (45′), Drygas (54′ 11m); Mešanović (58′ 11m, 79′)

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…