V 16. krogu poljske Ekstraklase je v derbiju vrha lestvice Pogon Szcezin s kar 5:1 ugnal Lechio Gdansk. K zmagi domačinov je izdatno pripomogel slovenski reprezentant Luka Zahović, ki v zadnjem času na severu Evrope igra v odlični formi.

Šestindvajsetletni napadalec je prispeval zadetka, in sicer za vodstvo z 2:1 ter za podvojitev vodstva na 3:1. Prvi zadetek je nekdanji član Maribora zabil v 36. minuti srečanja, ko po izvrstni podaji Kamila Grosickega z leve žogo brez težav zabil v prazno mrežo. Triintridesetletni poljski veteran se je s podajo izkazal tudi pri naslednjem zadetku Pogona, potem ko je na začetku drugega polčasa prodrl po levi strani in v kazenski prostor poslal odličen predložek, ki ga je Zahović z glavo uspešno zaključil in izid podvojil. V nadaljevanju je Pogon še naprej kazal odlično igro in dodal še dva zadetka ter se ustavil pri končnem rezultatu 5:1.

Zahović v zaključku jesenskega dela sezone igra v odlični formi, saj je na zadnjih štirih tekmah državnega prvenstva kar petkrat našel mrežo nasprotnika in je vendarle začel kazati predstave, katere so si od Slovenca obetali ob prihodu v Ščečin. V letošnji sezoni je na 15 obračunih doslej zabil šestkrat. V odlični formi pa je v zadnjem obdobju tudi Pogon. Klub je v nizu petih tekem brez poraza, na katerih je vknjižil 13 točk. Moštvo iz severa Poljske je z zmago na 2. mestu prehitelo prav Lechio in se je z 32 osvojenimi točkami na vrhu izenačilo z vodilnim Lechom iz Poznanja.

Boleč in usoden poraz Panathinaikosa?

AEK je v 33. krogu grške Superlige gostil Panathinaikos. AEK je na grškem derbiju zgornjeg…