Veliki derbi 9. kroga avstrijske Bundeslige med Salzburgom in Rapidom je ponovno med zvezde izstrelil slovenskega napadalca Benjamina Šeška. Radečan je proti Dunajčanom za četrti zadetek v sezoni potreboval vsega 17 sekund.

Hitrost zadetka je še toliko bolj impresivna ob podatku, da so začetni udarec iz sredine igrišča izvedli gostje. Igralci Rapida so kmalu po prehodu na nasprotno polovico žogo izgubili, nato pa je Luka Sučić z izjemno podajo zaposlil Šeška, ki se je dobro znašel in s strelom med nogama vratarja Niklasa Helda žogo poslal v mrežo. Izjemen začetek Solnogradčanov gostov iz avstrijske prestolnice sicer ni pretirano zmedel, saj je že 20 minut kasneje za izenačenje zabil šele 18-letni Leopold Querfeld in že sredi prvega polčasa postavil končnih 1:1.

Salzburg je z novo točko izkoristil kiks LASK-a, ki ga je v Linzu s hattrickom potopil Nik Prelec. Šeško in soigralci imajo po devetih krogih 22 točk oziroma štiri več od LASK-a in Sturma.

Salzburg – Rapid Dunaj 1:1 (1:1)