Nogometaši Rijeke so nocoj osvojili drugi zaporedni naslov pokalnih prvakov. Četa Simona Rožmana je tokrat premagala zagrebško Lokomotivo, ki je v prvenstvu osvojila drugo mesto in bo igrala v kvalifikacijah za Ligo prvakov.

Finalni obračun se je igral v Šibeniku in v veliki vročini moštvi v prvem polčasu nista prikazali veliko. Prvih pol ure igre je minilo brez resnejših priložnosti, šele v zaključku polčasa sta obe ekipi prikazali več ambicij v napadu. V 30. in 42. minuti so do obeh priložnosti prišli Zagrebčani, vendar niso uspeli zabiti mreže nasprotnika. Posebej priložnost tik pred odmorom je bila zelo lepa, vendar je Rožmanovo ekipo z odlično obrambo rešil vratar Pandur.

Veliko razburljivejši je bil drugi del, v katerem so več od igre pokazali tudi Rečani. V 50. minuti so sicer imeli veliko sreče, ko je Lokomotiva izpeljala hiter protinapad, vendar je strel Kastratija ustavila vratnica. V 63. minuti je glavni sodnik na dvoboju pokazal na belo točko za Zagrebčane, a je po posredovanju VAR-a svojo odločitev spremenil in dosodil prosti strel z roba kazenskega prostora. Trenutek odločitve je prišel v 76. minuti, ko je Rijeka preko Halilovića prišla do vodstva z 1:0, kar je na koncu zadostovalo za klubski šesti pokalni naslov. Tega so Rečani osvojili tudi z nekaj sreče, saj je v tretji minuti sodnikovega dodatka njihovo mrežo ponovno rešil okvir vrat, potem ko je Jakić stresel prečko.

Rožman je tako že v krstni sezoni na klopi Rijeke prišel do lovorike, v prihodnji sezoni pa bo tekmoval v kvalifikacijah za Ligo evropa.

NK Rijeka – NK Lomotiva 1:0