Večina nogometašev, ki si kruh služi v prvoligaških klubih, je bila ta vikend zaradi reprezentančnega premora brez tekmovalnih preizkušenj, nekaj počitka sta si lahko privoščila tudi slovenska trenerja Matjaž Kek in Darko Milanič, ki se jima je na prvoligaški sceni znova pridružil tudi Slaviša Stojanović, ki je konec tedna prevzel belgijski Liers, ki se po sedmih krogih nahaja na dnu ligaške lestvice.

“Disciplina je zelo pomembna, vendar pa zelo rad tudi zmagujem. Vedno želim biti najboljši, čeprav to včasih ni mogoče. Nekaj že vem o belgijskem nogometu, saj sem treniral Marka Šulerja in Luko Milivojevića. Na igrišču želim videti vodje in zato od starejših igralcev pričakujem, da bodo opravili svoje vloge,” je ob predstavitvi na novinarski konferenci dejal Slaviša Stojanović, za katerega bo Belgija tretja tuja država v trenerski karieri, pred tem je že deloval v ZAE in Srbiji, kjer se je lani s Crveno zvezdo veselil naslova državnih prvakov. Nekdanjega selektorja izbrane vrste Slovenije na klopi Liersa čaka zahtevna naloga, saj rumeno-črni trenutno zasedajo mesto na skrajnem repu razpredelnice.

Uspešen vikend je tudi za obema Slovencema na Daljnem vzhodu, saj sta se Marijan Pušnik in Tomaž Kavčič veselila novih zmag, oba pa z novim kompletom treh točk ostajata v boju za napredovanje. Varovanci koroškega stratega so ob polčasu mestnega obračuna s Kitakyushom zaostajali za kar dva zadetka, drugega so zabili po napaki vratarja Kamiyame, po katerem je Pušnik le obsedel na klopi, a v drugi polčas krenili odlično in v 47. minuti po pravem evrogolu Tsutsumija znižali zaostanek. Nadaljevanje mestnega obračuna je pripadlo Avispi, ki je v vsega dveh minutah prešla v vodstvo. V 56. minuti je najprej znižal kapetan Hisashi, minuto zatem pa je s pravo bombo mrežo domačih zatresel še Kanamori. Že v 68. minuti je bil izid 2:4 v korist ‘os’, potem ko je zmedo pred golom najbolje izkoristil Sakai, zmago pa je v 76. minuti potrdil Hirai. Ikemoto je v zadnji minuti rednega dela srečanja sicer znižal zaostanek, a je bil to le še kozmetični popravek rezultata. Marijan Pušnik, ki je znal v preteklosti tudi na slovenskih zelenicah povzdigniti glas, je v izjavi za SNPortal presenetil in povedal, da je bil tokrat ob polčasu povsem miren: “Navadno jih ob polčasu malce okregam, tokrat pa sem jih pohvalil, bil izredno miren, tako da jih je to kar šokiralo. Prenesel sem jim konkretna navodila, povedal, kaj naj popravijo in jim skušal povrniti samozavest v smislu, da smo boljši od nasprotnika in bomo obračun dobili, le hitro naj zabijejo zadetek.”

Zmage se je veselil tudi Tomaž Kavčič, ki je s Qingdao Jonoonom doma gostil Shijiazhuang. Domači so do minimalne zmage prišli z izidom 1:0, tri točke pa je Kavčičevemu moštvu zagotovil Zhou Zheng. Qingdao se je osem krogov pred koncem prvenstva prebil že na četrto mesto in za drugim mestom, ki še vodi med prvoligaško druščino, zaostaja le še štiri točke.

Nekaj razlogov za veselje ima ta teden tudi Jože Prelogar, saj je celovški SAK v šestem poizkusu le prišel do prve točke. Sakovci so na domačem igrišču gostili Kalsdorf, ki je v uvodnih petih krogih zbral enajst točk. Obračun v športnem parku Welzenegg se je končal brez zadetkov, Celovčani pa se s točko še vedno nahajajo na dnu lestvice. Točko so v obračunu z Brzensko tokrat osvojili tudi nogometaši Legionowe, ki jo s klopi vodi Robert Pevnik. To je bila sicer že četrta tekma brez zmage, varovanci slovenskega stratega so v štirih tekmah trikrat remizirali.