Milan Tučić se je po končani lanski sezoni iz ljubljanskega Brava preselil na daljno Japonsko, kjer je okrepil moštvo Sappora, ki je znano predvsem kot tamkajšnjo središče smučarskih skokov. Glavno mesto prefekture Hokkaido in hkrati peto največje japonsko mesto, ima tudi nogometno moštvo, ki nastopa v elitni J-league. Poleg Tučića v tem japonskem prvoligašu deluje še nekdo, ki je zelo povezan s slovenskim klubskim nogometom. Vlogo glavnega trenerja moštva namreč opravlja Mihailo Petrović, ki je v svoji igralski karieri igral tudi za Olimpijo, kot trener pa je poleg Ljubljančanov vodil še Primorje in Domžale.

Tučić od prihoda na Japonsko prav veliko zaupanja s strani srbskega trenerja ni užival. Statistika namreč razkriva, da ni niti enkrat na igrišču prebil več kot 63. minut igre. Še največje minutaže je bil z razlogom deležen na zadnji prvenstveni tekmi s Kashiwo, kjer se je tudi dvakrat vpisal med strelce. Nekdanji mladi slovenski reprezentant je v 13. minuti dvoboja, dosegel svoj prvenec v dresu Sappora. V 47. minuti je s svojim drugim zadetkom potrdil zmago domačih z rezultatom 3:1.

Vse vrhunce srečanja med Sapporom in Kashiwo si lahko ogledate v priloženem videoposnetku.

Naloži več novic od Urban Podvratnik

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…