Real je veliki zmagovalec prvega madridskega derbija v tej sezoni. Ob gostovanju pri mestnih tekmecih so branilci naslova večino dela opravili v prvem polčasu.

Po dobrem začetku Atletica so gostje povedli že v prvi pravi akciji, in sicer je v 18. minuti domači obrambi pobegnil Rodrygo ter zabil svoj tretji zadetek v sezoni. Brazilski napadalec je bil v središču pozornosti tudi v 36. minuti. Takrat ga je z izjemno podajo zaposlil Luka Modrić, Jan Oblak je 21-letniku strel s pomočjo vratnice obranil, toda odbitek je na drugi strani pričakal Federico Valverde in brez večjih težav povišal na 0:2. Atletico je skozi celotno srečanje petkrat poslal žogo v okvir vrat Thibauta Courtoisa, edinkrat pa je Belgijec bil premagan v samem zaključku srečanja, ko je po njegovem slabem posredovanu s precej sreče končni rezultat postavil Mario Hermoso. Real s šesto zmago v sezoni ostaja edino moštvo La Lige s stoodstotnim izkupičkom, Atletico z osmimi točkami zaostanka na prvenstveni razpredelnici zaseda zanje skromno sedmo mesto.

Atletico Madrid – Real Madrid 1:2 (0:2)
Hermoso (83′); Rodrygo (18′), Valverde (36′)
RK: Hermoso (90+1′ – Atletico)

VIDEO

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…