V 26. krogu španskega državnega prvenstva je bil odigran veliki madridski derbi med Atleticom in Realom. Dvoboj vrha lestvice ni dal zmagovalca, ekipi sta se razšli z rezultatom 1:1.

Na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu je Jan Oblak ponovno blestel v vratih Atletica, ki je vse do zadnjih minut imel ugoden rezultat ter je bil blizu nove zmage. Luis Suarez je že v 15. minuti poskrbel za vodstvo Atletica, ki proti Realu na prvoligaškem obračunu ni slavil že od sezone 2015/16. Na drugi strani so varovanci Zinedina Zidana predvsem v drugem polčasu močno pritiskali proti vratom domačinov, a je Oblak z dobrimi obrambami paral živce njihovim napadalcem. Slovenskemu reprezentantu, ki je v statistiko vpisal kar sedem obramb, je to uspevalo vse do 88. minute, ko je po odlični podaji Casemira nebranjeno mrežo zatresel Karim Benzema.

Po zmage Barcelone pri Osasuni se je prednost Atletica pred Katalonci stopila na samo tri točke, medtem ko prednost pred Realom ostaja pri nekoliko bolj udobnih petih točkah. Ekipa Diega Simeoneja ima od obeh zasledovalcev sicer še vedno odigrano tekmo manj.

Atletico Madrid – Real Madrid 1:1 (1:0)
Suarez (15′); Benzema (88′)

Zaradi škandala huda kazen za Ibričića, Rožman jo je odnesel precej bolje

Znan je epilog incidenta na povratni tekmi četrtfinala pokala BiH med Sarajevom in Borcem,…