Milivoje Novaković bo tudi v kvalifikacijah za EURO 2016, ki ga bo gostila Francija, pomemben adut selektorja Srečka Katanca, saj ga je ta uvrstil na seznam za uvodno gostovanje v estonskem Talinu.

Izkušeni Ljubljančan, ki je maja dopolnil že 35 let, je v zadnji tekmi pred reprezentančnim premorom potrdil dobro formo, saj je zadel ob gostujočem remiju Shimizu S-Pulsa. Napadalec iz Novih Jarš je v 81. minuti obračuna z Sagan Tosujem izenačil na 1:1, gostje so sedem minut zatem z zadetkom Omaeja tudi povedli, a je v izdihljajih srečanja izid poravnal Hayasaka. Novaković, ki je odigral celotno srečanje, je zadel še devetič letos, v japonskem prvenstvu pa je z osmimi zadetki tudi šesti strelec lige.

Reprezentančno vabilo je prejel še drugi slovenski samuraj, Zlatan Ljubijankić, ki je z Omiyo visoko, s 4:0, izgubil na gostovanju pri vodilnih Urawa Redsih. Tudi nekdanji član Slovana, Domžal in Genta je na igrišču preživel vseh 90 minut.