Napredovanja v tretji krog kvalifikacij Lige prvakov sta se po Romanu Bezjaku veselila tudi Rene Mihelič in Dalibor Volaš, ki sta prispevala levji delež k zmagi Debrecena nad Cliftovillom.

Severnoirski prvak se je že na uvodnem obračunu dobro upiral favoriziranemu nasprotniku, saj se je obračun v Belfastu končal brez zadetkov. Tudi gledalci na novozgrajenem stadionu Nagyerdei zadetka niso videli vse do 55. minuti, pa čeprav je Volaš že v uvodu srečanja stresel tudi prečnik, oba Slovenca v dresu madžarskega prvaka pa sta nekajkrat sprožila tudi mimo vrat. Prav nekdanji tandem vijoličastih je bil v 55. minuti osrednji dvojec akcije za vodstvo. Ankarančan je dober meter od roba kazenskega prostora izsilil prekršek McGoverna, ki mu je srbski sodnik Vlado Glodjović pokazal predčasno pot prho, zanesljiv izvajale prostega strela pa je bil Mihelič, ki je z natančno odmerjenim strelom poskrbel za veselje domačih gledalcev, posnetek zadetka si lahko ogledate tudi tukaj. Debrecen je delo dokončal v 79. minuti, ko je zadel Sidibe, Volaš pa je imel tik pred koncem še eno lepo priložnost za povišanje vodstva. Slovenski dvojec je odigral celotno srečanje.

Debrecen se bo v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov pomeril z beloruskim BATE Borisovim, ki je albanski Skënderbeu izločil šele na podlagi gola doseženega v gosteh. S Partizanom je napredoval tudi Branko Ilić, ki je v dresu Beograjčanov odigral celotno srečanje in v 48. minuti prejel tudi rumeni karton. Črno-beli so ferski HB izločili s skupnim izidom 6:1, na povratnem srečanju je bilo 1:3, v nadaljevanju tekmovanja pa jih čaka obračun z Bezjakovim Ludogorcem.