V derbiju 31. kroga Serie A je Atalanta na domačem terenu gostila Juventus in črno-bele ugnala z minimalnih 1:0. To je za Bergamčane bila četrta zaporedna zmaga v prvenstvu in pomemben korak k novi uvrstitvi v ligo prvakov.

Na obračunu prvega in četrtega napada lige je bilo za pričakovati številne priložnosti in zadetke, a na koncu je do odločilnega trenutka prišlo šele tri minute pred iztekom rednega dela, ko je Josip Iličić s podajo z desne v dober položaj spravil Ruslana Malinovskega, ki je nato z dobrih dvajsetih metrih in tudi z nekaj sreče premagal Wojciecha Szczesnyja. Žoga je v gneči pred gostujočimi vrati nekoliko spremenila smer in poljski čuvaj mreže je bil brez moči. Iličić je v igro vstopil šele v 68. minuti in je že pred zadetkom bil blizu tega, da bi v statistiko vknjižil asistenco, vendar Duvan Zapata ni izkoristil odlične podaje slovenskega reprezentanta in je z glavo za nekaj centimetrov zgrešil cilj.

Atalanta je z novimi tremi točkami prehitela Juventus, pri katerem je Cristiano Ronaldo manjkal zaradi poškodbe in je sedaj na 3. mestu prvenstvene razpredelnice. Boj za vstopnice za uvstitev v ligo prvakov bo sicer v tej sezoni na Apeninskem polotoku še zelo zanimiv, saj za tri mesta konkurirajo Milan, Atalanta, Juventus, Napoli, Lazio in Roma, medtem ko se Inter na prvem mestu že zdi nedosegljiv.

Atalanta – Juventus 1:0 (0:0)
Malinovski (87′)
Josip Iličić je v igro vstopil v 68. minuti in je prispeval podajo ob edinem zadetku.