Po reprezentančnem odmoru so se slovenski nogometaši, ki igrajo v tujini, vrnili v svoje klube. Konec tedna sta bila najbolj zadovoljna Dejan Lazarević, ki je odločil veronski derbi, in Roman Bezjak. Reprezentančni branilec Branko Ilić pa je nehote zatresel lastno mrežo.

Pregled pričenjamo v Italiji. Dejan Lazarevič je po prihodu v Chievo dolgo čakal na priložnost in jo dočakal šele po menjavi trenerja na veronskem derbiju. Pomerila sta se Chievo in Hellas, tekma je bila izenačena vse do sodnikovega podaljška, ko je 23-letni Ljubljančan s prvencem v 92. minuti odločil derbi. Pred tem krogom je zadnjeuvrščeni Chievo zmagal šele drugič v letošnji sezoni in ga čaka ogorčen boj za obstanek, medtem ko je Verona, ki se je vrnila med elito, na visokem šestem mestu. Obračun Bologne in Interja se je končal z remijem. Domači so v 12. minuti povedli, ko je po protinapadu zadel Grk Panagiotis Kone. V 51. minuti je izenačil Brazilec Jonathan. Prečka v 92. minuti pa je gostom preprečila, da bi osvojili vse tri točke, zato so se morali zadovoljiti s točko. Rene Krhin je v dresu Bologne igral vso tekmo. Prav tako je v vratih gostov vseh 90 minut stal Samir Handanović in se je v 55. minuti izkazal z lepo obrambo. AC Milan je več kot uro igral z igralcem več, vendar te prednosti ni znal izkoristiti, tekma se je končal z remijem. Kaka je v 4. minuti povedel domače v vodstvo po dolgi podaji Nigela de Jonga. Že štiri minute pozneje pa je z 11-metrovko izenačil Alberto Gilardino. V 36. minuti so do 11-metrovke prišli rdeče-črni, vendar je Mario Balotelli zastreljal drugo 11-metrovko zapored. Dve priložnosti je v končnici imel tudi Valter Birsa, ki je tekmo proti svojemu nekdanjemu klubu začel na klopi. Domači navijači z igro svojih ljubljencev niso bili najbolj zadovoljni, zato so po tekmi protestno zaprli vse izhode in nogometaši so s pomočjo policije lahko zapustili stadion. Novinec Sassuolo Jasmina Kurtića, ki je zaigral v drugem polčasu, je zanesljivo premagal Atalanto z 2:0. Fiorentina pa je z 1:0 klonila v Vidmu proti Udineseju in doživela tretji poraz v tej sezoni. Josip Iličić, ki se počasi vrača po poškodbi, je igral od 58. minute. V serie B je novinec Palermo presenetljivo doma doživel boleč poraz, boljši je bil novinec Latina z 2:1.

Romanu Bezjaku in Ludogoretsu gre odlično, v bolgarskem prvenstvu prepričljivo vodi, v Evropski ligi se je brez poraza uvrstil v nadaljnje tekmovanje, Slovenec pa je z desetimi zadetki povzpel na prvo mesto lestvice strelcev. Bolgarski prvak je doma s 3:0 zanesljivo odpravil Lokomotivo iz Plovdiva. 24-letni Slovenjgradčan je igral v drugem polčasu in v 77. minuti postavil končni izid.

Ilićev Hapoel Tel Aviv je doma 2:4 izgubil z Maccabi Haifo. Avtogol je slovenski reprezentančni branilec nehote zabil v 24. minuti, ko se je prerival z napadalcem, predložek z desne strani ga je zadel, žoga pa se je nerodno odbila za hrbet njegovega vratarja.

Po odličnem začetku je Köln izgubil drugič zapored. Tokrat je bil usoden Ingolstadt, ki se bori za obstanek. Z novo ničlo so morali kozlički prepustiti vrh razpredelnice Kaiserslauternu. Brečko in Maroh sta odigrala celotno srečanje. Na Nizozemskem je PSV zopet razočaral svoje navijače, saj je doma remiziral s Heerenveenom. Tim Matavž je bil pred kratkim imel operacijo kolena, zato se bo na zelenice vrnil naslednje leto. Slabi rezultati so mlado ekipo iz Eindhovna, ki so v zadnjih petih krogih osvojili vsega dve točki, pahnil na osmo mesto razpredelnice. Pred njimi je tudi Groningen Andraža Kirma, ki je prav tako remiziral z PEC-om. Andraž Kirm je na zelenici preživel 62 minut.

Slaviši Stojanoviću s Crveno zvezdo gre v zadnjem času odlično. Rdeče-beli so v Beogradu v soboto gostili Slobodo iz Užic in po desetih minutah zaostajali z 0:1, nato pa zabili štiri zadetke. Pri tretjem zadetku je s podajo sodeloval tudi Nejc Pečnik. Crvena zvezda za vodilnim Partizanom zaostaja za točko. Močno deževje je zopet krojilo potek tekmovanja na Hrvaškem in v Avstriji. Brez tekme sta ostala Kekova Rijeka in Milanićev Sturm.

Avtorja: Nicole Michaelis & Peter Dominko

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Hull City 0-1 Crystal Palace Igral do 77. minute.
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Newcastle Utd 2-1 Norwich Izven postave.
Etien Velikonja (Cardiff City) Cardiff 2-2 Manchester Utd Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Fulham 1-2 Swansea City Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Rapid Vienna 2-1 Salzburg Izven postave.
Dare Vršič (Austria Wien) Innsbruck 0-5 Austria Wien Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Neustadt 0-2 Grödig Sedel na rezervni klopi.
Robert Berić (Sturm) Wolfseberger – Sturm Odpovedano zaradi slabega vremena.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala) Gabala 1-0 AZAL PFC Izven postave.
Lucas Horvat (FC Baku) FK Baku 3-0 Khazar Lenkoran Odigral celotno srečanje.
Jure Travner (FC Baku) FK Baku 3-0 Khazar Lenkoran Odigral celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 3-0 Lok. Plovdiv Igral od 63. minute. V 77. minuti zadel za 3:0.
Elvedin Džinić (Botev) Botev 6-1 Chernomorets Burgas Izven postave.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Paralimni) Alki Larnaca 1-1 Paralimni Ni podatka.
Nikola Tolimir (Paralimni) Alki Larnaca 1-1 Paralimni Ni podatka.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Rennes 1-1 Bordeaux Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Panthrakikos 1-4 Olympiakos Sedel na rezervni klopi.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Panthrakikos 1-4 Olympiakos Izven postave.
Andraž Struna (PAS Giannina) Panathinaikos 3-1 Giannina izven postave.
Rok Elsner (Aris) PAOK 2-1 Aris Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Lokomotiva – Rijeka Odpovedano zaradi slabega vremena.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) H. Tel Aviv 2-4 M. Haifa Odigral celotno srečanje. V 24. minuti je dosegel avtogol.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 1-1 Bologna Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Udinese 1-0 Fiorentina Igral od 58. minute.
Rene Krhin (Bologna) Inter 1-1 Bologna Odigral celotno srečanje.
Valter Birsa (AC Milan) AC Milan 1-1 Genoa Igral od 46. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Verona 0-1 Chievo Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Chievo) Verona 0-1 Chievo Igral od 60. minute. V 92. minuti zadel za 0:1.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Sassuolo 2-0 Atalanta Igral od 70. minute.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 1-2 Latina Odigral celotno srečanje.
Aljaž Struna (Palermo) Palermo 1-2 Latina Izven postave.
Armin Bačinović (Palermo) Palermo 1-2 Latina igral do 78. minute.
Enej Jelenič (Padova) Bari 2-2 Padova Igral do 69. minute.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) V. Lanciano 2-0 Varese Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Brescia 0-0 Cesena Sedel na rezervni klopi.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya) Shimizu 1-0 Omiya Ardija Odigral celotno srečanje. V 90. minuti prejel rumeni karton.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Shimizu 1-0 Omiya Ardija Izven postave.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Konec sezone.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Győr) Mezokovesd 3-0 Győr Igral v prvem polčasu.
Marko Ranilović (Kaposvari) Kaposvari 2-2 MTK Budapest Sedel na rezervni klopi.
Dalibor Volaš (Debrecen) Honved 1-3 Debrecen Sedel na rezervni klopi.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff) Costuleni 0-1 Sheriff Izven postave.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Köln 0-1 Ingolstadt Odigral celotno srečanje.
Mišo Brečko (Köln) Köln 0-1 Ingolstadt Odigral celotno srečanje.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Karlsruher 3-0 Dynamo Dresden Igral v prvem polčasu.
Goran Šukalo (G. Fürth) 1860 München – G. Fürth Poškodovan. Tekma je v ponedeljek.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) Groningen 0-0 Zwolle Igral do 62. minute.
Tim Matavž (PSV) PSV 1-1 Heerenveen Poškodovan.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) Jagiellonia 3-1 Slask Odigral celotno srečanje.
Marko Šuler (Legia) Legia 3-1 Pogon Szczecin Izven postave.
Rok Štraus (Cracovia) Cracovia – Lech Tekma je v ponedeljek.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica) Benfica 1-0 Braga Izven postave.
Vid Belec (Olhanense) Olhanense – Academica Tekma je v ponedeljek.
ROMUNIJA – LIGA 1
Jaka Štromajer (Otelul Galati) Otelul 1-2 Vaslui Izven postave.
Anej Lovrečič (Vaslui) Otelul 1-2 Vaslui Igral od 57. minute.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) S. Trnava 3-2 Z. Moravce Izven postave.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Crvena Zvezda 4-1 Sloboda Odigral celotno srečanje. V 41. minuti podal za 3:1.
ŠPANIJA – LA LIGA
Bojan Jokić (Villarreal) Levante 0-3 Villarreal Odigral celotno srečanje.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) Luzern 3-1 St. Gallen Poškodovan.
Miha Mevlja (Laussanne) Young Boys 3-2 Lausanne Izven postave.
TURČIJA – SUPER LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Antalyaspor 1-2 Fenerbahče Sedel na rezervni klopi.
UKRAJINA – PREMIER LIGA
Gregor Balažic (Karpaty Lviv) Karpaty Lviv 2-2 M. Donetsk Odigral celotno srečanje.