Peti zaporedni poraz v italijanskem prvenstvu je dokončno pokopal vse upe Parme, da bi si v aktualni sezoni izborila obstanek med prvoligaško elito. Za Jasmina Kurtića in soigralce je štiri kroge pred koncem sezone bil usoden poraz na gostovanju v Torinu.

Torino je na domačem olimpijskem stadionu slavil z minimalnih 1:0, potem ko se je sredi drugega polčasa pod edini zadetek na srečanju vpisal Mergim Vojvoda. Zmaga bikov je popolnoma zaslužena, saj so večji del srečanja bili boljši nasprotnik in so si tudi priigrali več konkretnejših priložnosti, dvakrat pa tudi stresli okvir vrat. Kurtić je dvoboj začel na klopi, vendar je zaradi poškodbe Gastona Brugmana v igro vstopil že v prvem polčasu.

Parma je v nizu šestih tekem brez zmage oziroma petih tekem brez točk, kar se je za križarje na koncu izkazalo kot usodno. Moštvo, ki domuje na stadionu Ennio Tardini, ima štiri kroge pred koncem sezone 12 točk zaostanka za Cagliarijem, ki zaseda 17. mesto oziroma zadnje mesto, ki ob koncu sezone še prinaša obstanek. Sardinijci so z zmago in remijem tudi boljši na medsebojnih obračunih v tej sezoni, kar pomeni, da se lahko Parma že pripravlja na prihodnjo sezono v drugoligaški konkurenci.

Torino – Parma 1:0 (0:0)
Vojvoda (63′)
Jasmin Kurtić je srečanje začel na klopi za rezervne igralce in je v igro vstopil v 32. minuti.

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…