Jasmin Kurtić se je po prestopu v zadnjih dneh avgusta, ko je Sassuola zamenjal za Fiorentino, odlično znašel v novem okolju. Potem ko je med tednom podal za zadetek Vargasa v Evropski ligi, je danes v Serie A zadel še sam.

Firenčani so v okviru tretjega kroga gostovali v Bergamu, pri Atalanti, ki je v uvodnih dveh krogih zbrala štiri točke. Belokranjec je obračun začel na klopi, a ga je strateg Vincenco Montella v igro poslal v 56. minuti, dve minuti zatem pa je nekdanji član Bele krajine, Gorice, Palerma, Torina in Sassuola zatresel mrežo domačega vratarja Sportiella, potem ko je sprožil z navidez nemogočega položaja na robu kazenskega prostora in z lepim strelom v daljši kot poskrbel za veselje soigralcev. Josip Iličić je srečanje pričel v začetni enajsterici in na igrišču preživel celotno tekmo.

Kurtićev zadetek je sicer prvi zadetek vijoličastih v letošnji sezoni Serie A, ki so jo Firenčani pričeli s porazom na gostovanju pri Romi, ki je slavila z 2:0, v minulem krogu pa so pred domačimi gledalci brez zadetkov remizirali z Genoo.