V italijanskem državnem prvenstvu je Inter dosegel že šesto zaporedno zmago in je niz neporaženosti povišal na devet tekem. Varovanci Antonia Conteja so povišali tudi prednost na lestvici pred zasledovalci.

Na stadionu Ennio Tardini sta na “slovenskem” dvoboju med Parmo in Interjem dvoboj od prve minute začela Jasmin Kurtić in Samir Handanović. Na obračunu sedanjega in nekdanjega slovenskega reprezentanta se je zmage z 1:2 in novih treh točk veselil slednji, a stvari bi se lahko precej zapletle, če bi Kurtić v 16. minuti izkoristil odlično priložnost, ko se je po podaji z desne znašel sam pred Handanovićem, a se je kapetan črno-modrih izkazal z izjemno obrambo. Vsi trije zadetki so padli v drugem polčasu, odločilnih pa je bilo osem minut med 54. in 62. minuto, ko je Alexis Sanchez dvakrat zatresel mrežo domačinov. Parma se je v igro vrnila po zadetku Hernanija v 71. minuti, a je na koncu to bilo premalo.

Parma je brez zmage v Serie A že šestnajst tekem v nizu, križarji so nazadnje slavili 30. novembra proti Genoi in so s 15 osvojenimi točkami na predzadnjem mestu. Medtem Inter še naprej igra odlično ter je izkoristil kiks mestnih tekmecev na domačem terenu proti Udineseju (1:1) in tako prednost na lestvici povišal na udobnih šest točk.

Parma – Inter 1:2 (0:0)
Hernani (71′); Sanchez (54′, 62′)
Jasmin Kurtić je odigral celotno srečanje. Samir Handanović je odigral celotno srečanje.

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…