Slovenski dvojec pri Empoliju, Petar Stojanović in Leo Štulac, sta letošnjo sezono v italijanskem pokalnem tekmovanju zaključila že na prvi stopnički. Toskančani so po podaljšku izgubili proti SPAL-u.

Drugoligaš iz Emilije-Romanje se je izkazal za pretrd oreh in je do zmage prišel v praktično zadnjem napadu na srečanju, na katerem je Empoli zapravil številne lepe priložnosti. Junak obračuna je postal gostujoči čuvaj mreže Enrico Alfonso, ki se je izkazal z nekaj odličnimi obrambami. Ko je 34-letnik deset minut pred iztekom rednega dela vendarle klonil, šele po odbitku je žogo za njegov hrbet poslal mladi Nicolo Cambiaghi, se je zdelo, da je dvoboj odločen, toda temu ni bilo tako. Gostje so do izenačenja prišli le dve minuti kasneje in pripravili scenarij za podaljške. Prvih petnajst minut so konkretnejši bili domačini, ki so imeli eno imenitno priložnost za novo vodstvo, toda 19-letni Duccio Degl’Innocenti ni izkoristil izjemne podaje Stojanovića in je zatresel le zunanji del mreže. Kazen je sledila v sodnikovem dodatku drugega podaljška, ko je po predložku z leve strani najvišje pred domačimi vrati skočil Matteo Arena in poskrbel za presenetljivo zmago svojega moštva ter napredovanje v naslednji krog. Stojanović je srečanje začel v prvi postavi in je igral vseh 120 minut, Štulac je v igro vstopil v enajsti minuti drugega polčasa. Oba sta v svojo statistiko vpisala rumeni karton.

Povsem drugačen štart v sezono pa sta v dresu Udineseja doživela Jaka Bijol in Sandi Lovrić, ki sta se svojim navijačem predstavila z zmago proti moštvu FeralpiSalo. Tretjeligaš iz Lombardije se je izkazal kot zelo zahtevnega nasprotnika za prvokategornika iz Furlanije-Julijske krajine. Belo-črni so se morali izdatno potruditi za zmago z 2:1, za katero so trepetali vse do zadnjih sekund obračuna. Že v 12. minuti je za vodstvo z uspešno realizirano enajstmetrovko poskrbel Gerard Deulofeu, za podvojitev vodstva pa je po napaki obrambe in hitrem protinapadu v 64. minuti zabil Isaac Success. Gostje so rezultat znižali v 67. minuti in nato vse do konca pretili za izenačenje, toda bili prekratki. Odličen je bil domači vratar Marco Silvestri. Slovenska reprezentanta sta srečanje začela od prve minute in sta bila zamenjana v zaključku dvoboja. Bijol je na terenu preživel 73 minut, Lovrić jih je nabral še devet več.

Italijanski pokal, 1. krog:
Empoli – SPAL 1:2 (0:0, 1:1)
Cambiaghi (80′); Dickmann (82′), Arena (120+1′)

Udinese – FeralpiSalo 2:1 (1:0)
Deulofeu (12′ 11m), Success (64′); Siligardi (67′)

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…