Samir Handanović in soigralci so na velikem italijanskem derbiju slavili proti Juventusu. Črno-modri so na domačem terenu zabili dvakrat, medtem ko je nekdanji slovenski reprezentančni vratar svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Dvoboj so odločile uvodne minute obeh polčasov, v katerih so Milančani dvakrat premagali gostujočega vratarja. Najprej je mrežo nasprotnika v 12. minuti zatresel Arturo Vidal, za podvojitev vodstva pa je na uvodu drugega polčasa poskrbel Nicolo Barella. Na drugi strani je gostom iz Torina preglavice delal kapetan v vratih Interja, ki je ponovno blestel in ustavil vse nalete stare dame ter v statistiko vpisal štiri obrambe. Nekatere od njegovih odličnih posredovanj si lahko ogledate na posnetku spodaj. Inter ima po 18 odigranih tekmah na svojem kontu 40 točk in si deli prvo mesto z Milanom, ki ima odigrano tekmo manj.

Na “slovenskem” derbiju med Atalanto in Genoo sta dvoboj od prve minute na vsaki strani začela slovenska reprezentanta, in sicer Josip Iličić pri Bergamčanih in Miha Zajc pri Genovčanih. Ob zadnjem sodnikom žvižgu sta se oba morala zadovoljiti s točko, ostalo je pri začetnih 0:0. Iličić je v igri preživel 88. minut, medtem ko je Zajc bil zamenjan ob polčasu.

S točko se je moral zadovoljiti tudi Jasmin Kurtić v dresu Parme. Dvaintridesetletni vezist je sosedski derbi v Sassuolu začel v prvi postavi in je odigral celotno srečanje. Parma je po zaslugi Juraja Kucke na odmor odšla z minimalnim vodstvom, ki ga je držala vse do pete minute sodnikovega dodatka. Za točko domačinov je z uspešno izvedenim strelom z bele točke poskrbel Filip Djuričić.

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…