Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je na milanskem mestnem derbiju svojo mrežo ohranil nedotaknjeno in pomagal Interju do zmage z 0:3.

Tekma na stadionu San Siro, v kateri sta se na mestnem derbiju, ki je ob enem tudi odločal o vrhu lestvice, pomerila milanska velikana Milan in Inter. Slednji je, tudi po zaslugi slovenskega vratarja in kapetana, slavil pomembno in veliko zmago. Vse se je začelo že v 5. minuti, ko je svoj prvi zadetek dosegel Lautaro Martinez. Svojega drugega je dodal na začetku drugega polčasa, ko je mrežo zatresel še v 57. minuti. Devet minut kasneje je zadel še Romelu Lukaku in Interju prinesel zelo pomembno zmago, s katero so prav AC Milanu na vrhu lestvice ušli na štiri točke prednosti. Handanović je skozi celotno srečanje naravnost blestel in je v svojo statistiko vpisal kar deset obramb!