Slovenija ima še enega nogometaša, ki je zabil v eni izmed najboljših petih lig v Evropi. V 7. krogu Serie A je prvenec na Apeninskem polotoku dosegel Jaka Bijol, ki je v zaključku srečanja poskrbel za preobrat Udineseja proti Interju.

Visokorasli slovenski reprezentant je v 84. minuti zabil z glavo za 2:1, ko je v mrežo pospravil predložek Gerarda Deulofeuja. Slednji je asistenco vpisal tudi v sodnikovem dodatku, ko je piko na i ob zmagi Videmčanov s 3:1 postavil Tolgay Arslan. Srečanje so sicer bolje začeli Milančani, ki so po izjemnem zadetku Nicole Barella iz prostega strela povedli že v 5. minuti srečanja. Do polčasa so domačini uspeli izenačiti po zaslugi avtogola Milana Škriniarja, v nadaljevanju pa so za hrbet Samirja Handanovića poslali še dve žogi. Nekdanji slovenski reprezentančni vratar je vpisal nekaj dobrih obramb, živce pa je paral predvsem Sandiju Lovriću, ki je imel nekaj lepih priložnosti, da po Romi v tem mesecu zabije še enemu italijanskemu velikanu. Bijol in Handanović sta odigrala celotno srečanje, Lovrić je bil zamenjan v 79. minuti.

Udinese – Inter 3:1 (1:1)
Škriniar (22′) ag), Bijol (84′), Arslan (90+3′)

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…