Po enajstih letih čakanja je Inter ponovno osvojil italijanski pokal, potem ko je v finalu po podaljških slavil proti Juventusu. Za kapetana Milančanov Samirja Handanovića je bila to tretja lovorika v karieri.

Nekdanji slovenski reprezentančni vratar je po državnem naslovu in superpokalu v svojo vitrino dodal še pokalni naslov. Na olimpijskem stadionu v Rimu je Inter, ki z mestnim tekmecem Milanom še naprej bije krčeviti boj za naslov v Serie A, po izjemnem zadetku Nicole Barelle povedel že po sedmih minutah in na odmor odšel z minimalnim vodstvom. Toda stara dama je v nadaljevanju kmalu po prihodu iz slačilnic uspela uprizoriti preobrat. Alex Sandro je izenačil v 50. minuti, Dušan Vlahović pa je le dve minuti kasneje poskrbel za vodstvo Torinčanov. Nerazzurri so do podaljška prišli po zaslugi turškega vezista Hakana Calhanogluja, ki je deset minut pred iztekom rednega dela neubranljivo zabil za 2:2. V dodatne pol ure igre je nato zablestel Hrvat Ivan Perišić, ki je najprej v 99. minuti zabil iz bele točke, tri minute kasneje pa je z odličnim strelom z razdalje še drugič zatresel mrežo in postavil končnih 4:2. Inter je italijanski pokal osvojil osmič v zgodovini kluba, Handanović je v svojo statistiko vpisal kar šest obramb.

Juventus – Inter 2:4 (0:1, 2:2)
Sandro (50′), Vlahović (52′); Barella (7′), Calhanoglu (80′ 11m), Perišić (99′ 11m, 102′)

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…