Slovenski reprezentant Benjamin Šeško je veliki junak dvajsetega kroga avstrijske Bundeslige. Radečan je s tremi zadetki odločil derbi med dunajskim Rapidom in Salzburgom.

V nekdanji cesarski prestolnici je obračun četrtega in prvouvrščenega moštva bil izenačen vse do zaključnih minut drugega polčasa. Nato je na sceno stopil šele 19-letni Slovenec in se poigral z nogometaši najtrofejnejšega avstrijskega kluba. Šeško je prvič mrežo Dunajčanov zatresel v 80. minuti, ko je Solnogradčane povedel v vodstvo z 1:2. Štiri minute kasneje je podvojil rezultat na 1:3, sedem minut od prvega zadetka pa je z odlično individualno akcijo dokončal t. i. hattrick in pokopal vse upe domačinov. Slovenski reprezentant je v igro vstopil šele ob odmoru in je z devetimi zadetki skočil na prvo mesto klubske lestvice strelcev.

RAPID DUNAJ – RB SALZBURG 2:4 (1:1)
Zimmermann 45′, Burgstaller 90+5′ ; Seiwald 4′, Šeško 80′, 84′, 87′

Naloži več novic od D.Š.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…