Slovenski legionarji, ki si kruh služijo v italijanski Serie A, so na sredinih tekmah petega kroga bili zelo uspešni. Leo Štulac in Petar Stojanović sta se veselila zmage na Sardiniji, medtem ko je Vid Belec s Salernitano osvojil točko proti Veroni. Edini poraz je na gostovanju v Milanu doživel Domen Črnigoj.

V prestolnici Sardinije je Cagliari tudi v petem poizkusu ostal brez zmage in je še tretjič v tej sezoni moral priznati premoč nasprotniku. Tokrat je močnejši bil Empoli, ki je zmagal drugič letos ter tako prekinil niz dveh zaporednih porazov. Toskančani so povedli po pol ure igre, ko je edini zadetek v prvem polčasu dosegel Federico Di Francesco. Stojanović je v gostujočem moštvu srečanje začel v prvi postavi in je bil zamenjan v 64. minuti. Istočasno je ob dvojni menjavi na teren stopil še drugi slovenski legionar Štulac, ki je le pet minut kasneje dosegel pravi evrogol z roba kazenskega prostora in pokopal upe Sardinijcev. Za 26-letnega vezista je to bil prvenec med italijansko elito.

V Salernu je Belec proti Veroni že po pol ure igre žogo iz svoje mreže pobiral kar dvakrat, oba zadetka je dosegel nekdanji hrvaški reprezentant Nikola Kalinić, toda Salernitana je tokrat strnila vrste in se vrnila v igro ter se ob koncu veselila prve točke v tej sezoni. Za znižanje vodstva je v sodnikovem dodatku prvega polčasa poskrbel Cedric Gondo, za dragoceno točko pa v 76. minuti Mamadou Coulibaly. Belec je na tekmi zbral tri obrambe, v drugem polčasu pa ga je dvakrat rešil tudi okvir vrat.

Črnigoj je z Venezio gostoval pri Milanu in na stadionu San Siro doživel poraz z 2:0. Slovenski reprezentant je srečanje proti sedemkratnemu evropskemu prvaku začel na klopi za rezervne igralce in je v igro vstopil v 53. minuti, ko je na semaforju še vedno pisal rezultat 0:0. V nadaljevanju dvoboja so rdeče-črni nato vendarle kronali veliko terensko premoč ter z zadetkoma Brahima Diaza in Thea Hernandeza prišli do novih treh točk, s katerimi so se na prvem mestu točkovno izenačili z mestnim tekmecem Interjem.

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…