Slovenski reprezentant David Brekalo je dosegel svoj prvenec v letošnji sezoni norveške Eliteserien. Triindvajsetletnik je bil eden od strelcev ob visoki zmagi Vikinga nad Jervom.

Moštvo iz Stavangerja je na domačem terenu pred več kot 15 tisoč gledalci gostilo Jerv ter slavilo s 3:0 in s šesto zmago v sezoni prevzelo vodstvo na lestvici. Kljub visoki zmagi se je Viking moral izdatno potruditi, da je prišel do treh točk nad novinci med prvoligaško elito. Gostje so že v prvem polčasu ostali z igralcem manj na terenu, toda prvič so klonili šele v 73. minuti, ko je Veton Berisha zadel z najstrožje kazni. Vodstvo je v 84. minuti podvojil Brekalo, ki se je lepo znašel ob podaji iz kota, dve minuti kasneje pa je piko na i postavil Mai Traore.

Viking po osmih odigranih tekmah in 19 osvojenih točkah zaseda prvo mesto na lestvici in ima, ob odigrani tekmi več, dve točki naskoka pred Lillestromom. Brekalo je v moštvu iz norveške naftne prestolnice vseh osem srečanj odigral od prve do zadnje minute, v svoji drugi sezoni igranja v Eliteserien pa se je tretjič podpisal pod zadetek.

Viking – Jerv 3:0 (0:0)
Berisha (73′ 11m), Brekalo (84′), Traore (86′)
RK: Hustad (36′ – Jerv)