Na slovensko obarvanem obračunu med Osijekom in Rijeko sta se v dresu Slavoncev zmage in novih treh točk veselila Damjan Bohar in Mario Jurčević. Osijek na derbiju 22. kroga 1. HNL na domačem terenu slavili z 2:0.

Najzaslužnejši za zmago Osijeka je bil argentinski napadalec Ramon Mierez, ki je obakrat zatresel mrežo nasprotnika in tako nadaljeval odlično formo. Triindvajsetletnik je v letu 2021 v hrvaškem državnem prvenstvu ob petih nastopih zabil že šest zadetkov. Pri domačinih je tekmo v prvi postavi začel Bohar, ki je na terenu preživel do 71. minute, ko ga je zamenjal Ante Erceg, medtem ko je za zmagovalce nekaj minut dobil tudi Jurčević, Ljubljančan je v igro vstopil v 79. minuti. Pri gostih je Simon Rožman priložnost skozi celotno srečanje ponudil Adamu Gnezdi Čerinu.

“Čestitke Osijeku na zmagi. Vidi se, da smo utrujeni. To je trideseti dan in naša deseta tekma. Vse se je videlo, težko pariramo v dvobojih. Mislili smo, da lahko teh deset tekem bolje in uspešneje oddelamo, ampak enostavno takšnemu ritmu nismo zmogli slediti. Osijek je zmagal zasluženo,” je po dvoboju priznal Celjan na klopi Rečanov.

Osijek je z novimi tremi točkami ponovno izenačen na vrhu lestvice z zagrebškim Dinamom, ki pa ima odigrano tekmo manj. Petar Stojanović bi v tem krogu moral igrati veliki hrvaški derbi proti Hajduku, a so v vrstah Splitčanov zaznali pozitivne primere s koronavirusom.

Osijek – Rijeka 2:0 (1:0)
Mierez (25′, 69′)

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…