Na obračunu drugo in tretjeuvrščene ekipe 1. HNL ni bilo zmagovalca. Osijek je na domačem terenu proti Gorici do točke prišel po zaslugi Damjana Boharja v prvi minuti sodnikovega dodatka.

V ekipi Slavoncev sta pomemben obračun od prve minute začela Bohar in Mario Jurčević. Petindvajsetletni Ljubljančan je na terenu preživel 68. minut, ko ga je zamenjal Ivan Santini, medtem ko je štiri leta starejši Prekmurec odigral celoten obračun ter je dve minuti pred iztekom rednega dela iz najstrožje kazni poskrbela za izenačenje. Gorica je povedla v 55. minuti in bila vse do konca v igri za tri točke. V 77. minuti so gostje zabili še drugič, a je Joey Suk bil v prepovedanem položaju. V sodnikovem dodatku je Boharju uspelo izenačiti, nekaj trenutkov pa bi domačini skorajda uprizorili popoln preobrat, a je tudi zadetek Anteja Ercega zaradi prepovedanega položaja bil razveljavljen. Ob posredovanju VAR-a so odločali milimetri.

Remi Osijeka je s pridom izkoristil zagrebški Dinamo, ki je z 2:0 slavil na obračunu proti Rijeki in povišal prednost na lestvici. V vrstah Rečanov je slovenski reprezentant Adam Gnezda Čerin odigral celotno tekmo, vendar mu s soigralci ni uspelo preprečiti devetega poraza v tej sezoni. Petar Stojanović ni bil v kadru Zagrebčanov.

Na lestvici 1. HNL ima Dinamo sedaj dve točki prednosti pred Osijekom in ima tudi odigrano tekmo manj. Rijeka je nazadovala za eno mesto in je sedaj peta.

Osijek – Gorica 1:1 (0:0)