Minuli konec tedna slovenski nogometaši niso bili strelsko razpoloženi, saj sta se med strelce vpisala le Valter Birsa in Milivoje Novaković. Jasmin Kurtić je s svojo podajo napovedal preobrat na tekmi Sassuola proti Laziu, ki se je končala z neodločenim izidom. Po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe pa je prvič v dresu Villarreala zaigral Bojan Jokić.

Pregled pričenjamo pri naših zahodnih sosedih, kjer se je prvenca v dresu AC Milana veselil Valter Birsa in svoji ekipi priigral zmago. Ko je pred zaključkom poletnega prestopa okrepil Milančane, so bili mnogi prepričani, da bo več časa preživel na klopi ali celo na tribuni kot pa igral. Toda po številnih poškodbah mu je prener Massimiliano Allegri ponudil priložnost. Mladi Primorec je ponujeno zagrabil z obema rokama in se še četrtič zapored znašel v prvi enajsterici proti Sampdoriji. Že v 1. polčasu je s svojimi podajami povzročal nemir v gostujoči obrambi, dobro igro pa je v prvi minuti drugega polčasa kronal z zadetkom za zmago. “Na srečo sem prišel v dober položaj za strel. Najbolj pomembno pri vsem skupaj je, da smo zmagali in tako osvojili nove tri točke. Na zadnjih tekmah smo dobro igrali, pa nam ni uspevalo zmagovati. Tokrat smo igrali dobro, super je, da nismo prejeli zadetka,” je dejal Valter Birsa, sobotni junak rdeče-črnih. Dejan Lazarevič je debitiral v dresu Chieva. V igro je vstopil v 53. minuti, žal so njegovi Leteči osli klonili proti Catanii. Po hudem debaklu z Interjem se zadnjeuvrščeni Sassuolo počasi prebuja, saj je že drugič zapored remiziral. Novopečeni prvoligaš je bil namreč v podrejenem položaju 0:2 proti Laziu, nato pa je Jasmin Kurtić podal za prvi gol, Floro Flores pa je petnajst minut pred koncem postavil končni rezultat tekme 2:2. po poškodbu se je vrnil tudi Rene Krhin, ki pa ni mogel preprečiti visokega poraza proti Romi. V Serie B je Palermo po menjavi trenerja zanesljivo s tremi zadetki odpravil Juve Stabio. Po odhodu gennara Gattusa se je v obrambo vrnil Siniša Andjelković in s svojo odlično igro z golove črte preprečil zanesljivi zadetek. Zadnjeuvrščena Padova je zopet izgubila proti močni Modeni in ostala brez trenerja.

Na Nizozemskem je Matavžev PSV gostoval pri nepredvidljivem AZ Alkmaarju in izgubil z 2:1. Za Eindhovčane sta bila usodna zadetka Nicka Viergeverja in Arona Johanssona. Twente je doma premagal Groningen Andraža Kirma. Slovenski reprezentant je izgubil mesto med prvo enajsterico in si tekmo ogledal s klopi za rezervne igralce.

Po daljši odsotnosti zaradi poškodbe je Bojan Jokić prvič zaigral za Villarreal. čeprav je odigral celotno srečanje, svojega debija ne more proslavljati, saj je njegova rumena podmornica prvič v tej sezoni izgubila, z enim zadetkom je bil boljši Betis.

Na Hrvaškem Rijeka pod vodstvom Matjaža Keka še kar ne pozna poraza. V klubu so nad slovenskim strokovnjakom tako navdušeni, da mu ponujajo večno pogodbo, prav tako pa ga obožujejo tudi navijači. derbi med Rijeko in Hajdukom so bolje začeli varovanci Matjaža Keka, ki so povedli v 24. minuti. Z volejem je od daleč pod prečko zadel Leon Benko. Gostje so izenačili v drugem polčasu, ko je bil v 59. minuti po podaji s kota natančen Jean Evrard Kouassi. Žal pa so tekmo zaznamovali izgredi navijačev, zato je morala posredovati policija. V Srbiji je Slaviša Stojanović upravo  in navijače Crvene zvezde trenutno pomiril z domačo visoko zmago. Kar s petimi zadetki je v Beogradu padel Spartak iz Subotice, s ‘hat-trickom’ v desetih minutah se je izkazal povratnik po poškodbi Dragan Mrdja.

V Avstriji favoritom z izjemo Salzburga ne gre najbolje od nog. Rdeči biki so brez pomoči Kevina Kampla z osmimi zadetki torperdirali nemočni Neustadt in se zasidral na prvem mestu, saj imajo pred drugouvrščenim Riedom že 4 točke prednosti. Dunajska Austria je v gosteh izgubila pri Admiri in s tremi porazi zaseda skromno 5. mesto. Milaničevemu Šturmu pa po katastrofalnem začetku gre veliko bolje, saj se je s tretjo zmago na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah povzpel na 6. mesto. Ta konec tedna je pred kar devet tisoč gledalci Sturm doma gostil Wacker Innsbruck in ga z zadetkom Floriana Kainza v 19. minuti premagal z 1:0.

Iz Nemčije pa prihaja slaba novica. Vodilni drugoligaš Greuther Fürth bo močno pogrešal izkušenega vezista Gorana Šukala. Koprski vezist je po odličnem začetku staknil neprijetno poškodbo križnih vezi in bo na stranskem tiru štiri do šest tednov. Enako število točk kot vodilni Fürth ima Köln na drugem mestu. Kozlički so v gosteh tudi s pomočjo Maroha in Brečka slavili minimalno zmago. Edini zadetek je padel v 32. minuti, ko je bil uspešen Risse.

Na daljnem vzhodu je Omiya po sijajnem začetku na zadnjih 13 prvenstvenih tekmah doživela  11 porazov ter v tem času s prvega zdrsnila na deveto mesto prvenstvene lestvice. Nič kaj drugače ni bilo na zadnji tekmi, ko je Omiya gostila Tokyo in visoko izgubila z 2:5. Veverice so po zaslugi zadetka Novakovića celo povedle, toda v 2. polčasu so zopet popustile in gostje so v izdihljajih tekme domačim zabili 2 zadetka. Slovenski reprezentančni napadalec je v japonskem prvenstvu dosegel 10 zadetkov.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Hull 1-0 West Ham Poškodovan.
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Everton – Newcastle Tekma je v ponedeljek.
Etien Velikonja (Cardiff City) Cardiff 0-1 Tottenham Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea 1-2 Arsenal Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Salzburg 8-1 Neustadt Izven postave.
Dare Vršič (Austria Wien) Admira 1-0 Austria Wien Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Ried 4-2 Grödig Igral od 71. minute.
Robert Berić (Sturm) Sturm 1-0 Innsbruck Odigral je celotno srečanje. V 73. minuti prejel rumeni karton.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala) Simurq 0-0 Gabala Sedel na rezervni klopi.
Lucas Horvat (FC Baku) Baku 1-0 Sumgayit PFC Odigral je celotno srečanje.
Jure Travner (FC Baku) Baku 1-0 Sumgayit PFC Odigral je celotno srečanje.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 0-0 Botev Igral do 84. minute.
Elvedin Džinić (Botev) Ludogorets 0-0 Botev Sedel na rezervni klopi. V 52. minuti prejel rumeni karton.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Paralimni) AEK Larnaca 2-0 Paralimni Izven postave.
Nikola Tolimir (Paralimni) AEK Larnaca 2-0 Paralimni Izven postave.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Evian TG 0-0 Bordeaux Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Platanias – Panthrakikos Tekma je v ponedeljek.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Platanias – Panthrakikos Tekma je v ponedeljek.
Andraž Struna (PAS Giannina) Giannina 2-1 Xanthi Igral od 91. minute.
Rok Elsner (Aris) Aris 0-0 Panetolikos Odigral je celotno srečanje.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Rijeka 1-1 Hajduk Split Ni podatka, ali je bil izven postave ali na klopi za rezervne igralce.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) H. Tel Aviv – H. Raanana Tekma je v ponedeljek.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Cagliari 1-1 Inter Odigral je celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina – Parma Tekma je v ponedeljek.
Rene Krhin (Bologna) AS Roma 5-0 Bologna Igral je od 64. minute.
Maks Barišič (AC Milan) AC Milan 1-0 Sampdoria Izven postave. Igra v Primaveri
Valter Birsa (AC Milan) AC Milan 1-0 Sampdoria Igral do 66. minute. V 46. minuti zadel za 1:0.
Boštjan Cesar (Chievo) Catania 2-0 Chievo Odigral je celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Chievo) Catania 2-0 Chievo Igral od 53. minute.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Sassuolo 2-2 Lazio Igral do 75. minute. V 56. minuti podal za 1:2
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 3-0 Juve Stabia Odigral je celotno srečanje. V 33. minutri je prejel rumeni karton.
Aljaž Struna (Palermo) Palermo 3-0 Juve Stabia Izven postave.
Armin Bačinović (Palermo) Palermo 3-0 Juve Stabia Izven postave.
Enej Jelenič (Padova) Modena 3-1Padova Igral od 66. minute.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Lanciano 1-0 Bari Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Cesena – Pescara Tekma je v ponedeljek.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya) Omiya 2-5 Tokyo Odigral je celotno srečanje. V 37. minuti je zadel za 2:1.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Omiya 2-5 Tokyo Odigral je celotno srečanje.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Guangzhou 4-0 Hangzhou Izven postave.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Győr) Kecskemeti 1-0 Győr Izven postave.
Marko Ranilović (Kaposvari) Kaposvari 2-0 DVTK Izven postave.
Dalibor Volaš (Debrecen) Debrecen 1-0 MTK Budapest Igral do 58. minute.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff) Sheriff 3-0 Dinamo-Auto Odigral je celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Aalen 0-1 Köln Odigral je celotno srečanje.
Mišo Brečko (Köln) Aalen 0-1 Köln Odigral je celotno srečanje.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Fürth – Dresden Tekma je v ponedeljek.
Goran Šukalo (G. Fürth) Fürth – Dresden Tekma je v ponedeljek. Poškodovan.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) Twente 5-0 Groningen Sedel na rezervni klopi.
Tim Matavž (PSV) Alkmaar 2-1 PSV Odigral je celotno srečanje.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) Legia 2-1 Slask Igral je do 88. minute.
Marko Šuler (Legia) Legia 2-1 Slask Bolan, težave z želodcem.
Rok Štraus (Cracovia) Cracovia 0-1 Pogon Stczecin Igral je od 55. minute.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica) Benfica 1-1 Belenenses Izven postave.
Vid Belec (Olhanense) Olhanense 1-2 Estoril Sedel na rezervni klopi.
ROMUNIJA – LIGA 1
Jaka Štromajer (Otelul Galati) Otelul – Dinamo bukarešta Izven postave.
Anej Lovrečič (Vaslui) V. Constanta 2-0 Vaslui Igral je od 67. minute.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) Trnava 1-0 Senica Igral je do 38. minute.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Crvena zvezda 5-0 Spartak Subotica Igral je do 88. minute.
ŠPANIJA – LA LIGA
Bojan Jokić (Villarreal) Betis 1-0 Villarreal Odigral je celotno srečanje. V 72. minuti prejel rumeni karton.