Benjamin Verbič nadaljuje z dobrimi predstavami v dresu kijevskega Dinama, slovenski reprezentant je v četrtem krogu ukrajinskega državnega prvenstva dosegel zadetek.

Kijevčani so gostovali v mestu Užhorod, ki leži tik ob slovaški meji in so proti Minaju slavili visoko zmago z 0:4. Domačini so že v 14. minuti ostali z igralcem manj, potem ko je bil izključen Dimitrij Pavliš, minuto kasneje pa je Verbič zapravil strel iz najstrožje kazni in priložnost, da povede svoje moštvo v vodstvo. Kljub temu je Dinamo do konca prvega dela premagal nasprotnega vratarja dvakrat in na odmor odšel z udobno prednostjo. Verbič je svojo napako popravil v 59. minuti srečanja, ko je 26-letnik povišal na 0:3 in zabil svoj prvenec v letošnji sezoni. Kijevčani so do konca zabili še enkrat in zmagali z 0:4 ter prevzeli vodstvo na lestvici, klub pa še naprej ostaja brez poraza.

Minaj – Dinamo Kijev 0:4 (0:2)
Andrievski (36′), Tsigankov (41′), Verbič (59′), Matić (69′ ag)

Občasni reprezentant in nekdanji zmaj poskrbela za zmago Rijeke

Na današnji tekmi hrvaškega pokala med Pitomačo in Rijeko sta bila med glavnimi akterji tu…