Za klubi, ki so si izborili igranje v zaključnih bojih Evropske lige so prve tekme šestnajstine finala. V boju za napredovanje so na terenih širom Evrope dvoboje odigrali Handanović, Verbič in Stojanović ter si pred povratnimi tekmami priigrali različna izhodišča.

Najbolj zadovoljen s prvih 90 minut je prav gotovo Samir Handanović, ki je na Dunaju zaklenil svoja vrata in Interju pomagal do pomembne zmage na gostovanju. Nerazzurri so z zadetkom Martineza iz najstrožje kazni premagali Rapid in so blizu napredovanja v četrtfinale.

Zelo zanimivo je bilo v Pireju, kjer je Olympiacos gostil kijevski Dinamo. Grki so na dvoboju dvakrat povedli, a jim je končno veselje minuto pred koncem rednega dela preprečil slovenski reprezentant Benjamin Verbič. To je v tej sezoni bil že tretji gol za 25-letnika, ki se je med strelce vpisal v skupinskem delu proti Astani in Rennesu.

Celotno tekmo je odigral tudi Petar Stojanović, ki je z zagrebškim Dinamom gostoval pri Viktorii iz Plzna. Zagrebčani so po zadetku Olma v 41. minuti na odmor odšli z vodstvom, a je domači branilec Pernica v drugem polčasu imel svoj šov in z dvema zadetkoma svojemu moštvu pomagal do zmage z 2:1.