V Evropski ligi so bile odigrane tekme predzadnjega kroga. Ljubitelji nogometa so v skupini G lahko spremljali zelo zanimiv ‘slovenski’ obračun na Kantridi, kjer sta se pomerila Kekova Rijeka in Standard de Lige. Za upe na napredovanje sta obe ekipi nujno potrebovali zmago.

Varovanci Matjaža Keka so odločno krenili v omenjeni obračun in že v peti minuti je nevarno zapretil Moises. V 21. minuti je bil blizu zadetka sijajni Andrej Kramarić, ki je stresel  vratnico Čez štiri minute so domači nogometaši le kronali premoč, saj je za veselje domačih navijačev poskrbel Moises, ki je bil po podaji s kota najvišji v kazenskem prostoru in premagal belgijskega vratarja. V 34. Minuti je Rijeka povišala vodstvo. Kramarić je ušel po levi strani v kazenski prostor, kjer ga je podrl ga je Dino Arslanagić. Sodnik je takoj pokazal na belo točko in izključil belgijskega branilca. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel Kramarić. Belgijci so bili boljši v drugem polčasu. V 50. Minuti je Araujo zatresel mrežo, vendar je glavni sodnik zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. V nadaljevanju se je Rijeka organizirano branila in se na koncu veselila zelo pomembne zmage, ki pa še ne zagotavlja napredovanja, saj je na drugem obračunu omenjene skupine Feyenoord z 2:0 premagal špansko Sevillo. Rečani so sedaj s sedmimi točkami na tretjem mestu, zato morajo za napredovanje nujno premagati Sevillo v gosteh. Milčev Standard pa je z današnjim porazom že zapravil vse upe o prezimovanju v Evropi.

V skupini D je Kevin Kampl s Salzburgom gostoval pri Celticu iz Glasgowa in avstrijski prvak je po trinajstih minutah na krilih razigranega Alana že vodil z 2:0. Domači nogometaši so se prebudili po pol ure igre in uspeli znižati zaostanek, med strelce se je vpisal Johansen. Zmago in prvo mesto v skupini je gostom iz Salzburga v sodnikovem podaljšku zagotovil rezervist Keita. Slovenski reprezentant je igral od prve do zadnje minute.

Brez večjih težav se je v nadaljevanje uvrstila tudi Fiorentina, pri kateri igrata Jasmin Kurtić in Josip Iličić, ki si je z današnjo zmago pri francoskem Guingampu z 2:1 potrdili prvo mesto v skupini K. Po pričakovanju je gostujoči strateg Montella priložnost za igranje ponudil le jasminu Kurtiću, Josip Iličić, ki naj bi v zimskem roku zapustil Firenze, pa je obsedel na rezervni klopi. Drugi italijanski predstavnik milanski Inter s Samirjem Handanovićem in Renejem Krhinom se je moral kar pošteno potruditi, da je na domačem terenu z 2:1 in igralcem manj premagal ukrajinski Dnipro. Da so vse tri točke ostale doma, se lahko Milančani zahvalijo tudi slovenskemu reprezentančnemu vratarju Samirju handanoviću, ki je v 28. minuti Konopljanki ubranil strel z bele točke.

Villareal je v derbiju skupine A brez pomoči Bojana Jokića, ki je poškodovan, remiziral z Borussio iz Mönchengladbacha. Beograjski Partizan Branka Ilića pa se po pričakovanju z gostovanja pri favoriziranemu Tottenhamu domov vrača praznih rok in brez možnosti o napredovanju, brez katerih je bil sicer že pred današnjo tekmo.

RIJEKA 2:0 STANDARD DE LIEGE
Strelci: Moises (25.), Kramarić (34./11m)
Goran Cvijanović (Rijeka) je igral od 77. minute, Miral Samardžić (Rijeka) je sedel na rezervni klopi; Martin Milec (Standard de Liege) je igral vso tekmo.
GUINGAMP 1:2 FIORENTINA
Strelci: Beauvue (45./11m); Marin (6.), Babacar (13.)
Jasmin Kurtić (Fiorentina) je igral vso tekmo, Josip Iličić (Fiorentina) je sedel na rezervni klopi.
VILLARREAL 2:2 BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Strelci: Vietto (26.), Cheryshev (63.); Raffael (55.), Xhaka (67.)
Bojan Jokić (Villarreal) je poškodovan.
TOTTENHAM 1:0 PARTIZAN
Strelci: Stambouli (49.)
Branko Ilić (Partizan) je odigral vso tekmo.
CELTIC 1:3 SALZBURG
Strelci: Johamsen (30.), Alan (8., 13.), Keita (90.)
Kevin Kampl (Salzburg) odigral vso tekmo.
INTER MILANO 2:1 DNIPRO
Strelci: Kuzmanović (30.), Oswaldo (50.); Rotan (16.)
Samir Handanović odigral vso tekmo in v 28. minuti ubranil enajstmetrovko. Rene Krhin (oba Inter Milano) je sedel na rezervni klopi.