V 23. krogu švicarske Superlige je Lugano gostil Young Boys, ki zaseda sam vrh švicarskega prvenstva. Na tekmi, ki se je pričela ob 20:30, je bilo videnih kar šest zadetkov. Pod enega se je vpisal tudi 24-letni slovenski napadalec Žan Celar.

Gostje so povedli že v 8. minuti srečanja. Za Young Boys je prvi zadetek dosegel Ebrima Colley. Tik pred koncem prvega polčasa je Lugano z zadetkom Bislimija izenačil na 1:1. Za vodstva gostov je v 53. minuti poskrbel Joel Mvuka. Za ponovno izenačenje je poskrbel Hajrizi, ki je bil natančen v 57. minuti. Po ponovnem zaostanku, za katerega je poskrbel Filip Ugrinić, je za izenačenje zadel slovenski napadalec. Žan Celar je v 80. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko in svoji ekipi priigral pomembno točko. Celar je sicer gol dosegel že v 72. minuti, a je ta bil razveljavljen, zaradi prekrška.

Lugano je po 23 odigranih tekmah pri 34 točkah, kar zadostuje za šesto mesto na lestvici. Celar in soigralci bodo naslednjo tekmo odigrali 18. februarja proti ekipi Servette.

Naloži več novic od KF

Korošec zabil Panathinaikosu, ki pa v Bolgarijo potuje s prednostjo (VIDEO)

Grški Panathinaikos je, s pomočjo dveh Slovencev, evropsko sezono pričel z zmago nad Botev…