Z odličnimi predstavami v tej sezoni nadaljuje tudi Filip Valenčič, ki je s HJK-jem gostoval v Bakuju in proti Nefčiju remiziral. Končni rezultat se je ustavil pri 2:2, Valenčič se je izkazal pri prvem zadetku finskih prvakov.

Vsi štirje zadetku v azerbajdžanski prestolnici so padli v drugem polčasu, ko sta se obe moštvi po enkrat izmenjali v vodstvu. Prvi so povedli domačini, ki so do vodstva prišli v 59. minuti, ko je z roba kazenskega prostora lep zadetek dosegel Sabir Bougrine. A veselje Azerbajdžancev ni trajalo dolgo, saj so Finci do izenačenja prišli le dve minuti kasneje. Najzaslužnejši je bil 29-letni Valenčič, ki je z odlično podajo našel Akila Mammadova, kateri je akcijo uspešno zaključil. Odlične minute finskega moštva so v 65. minuti privedle do popolnega preobrata, ko je do odbite žoge prišel Jair in jo nato zabil v mrežo. Fincem je vse do zaključnih minut kazalo, da se bodo iz gostovanja domov vrnili s prednostjo, a je deset minut pred iztekom rednega dela za končnih 2:2 poskrbel Emin Mahmudov.

Valenčič je srečanje začel v udarni postavi in je na terenu preživel do 90. minute, ko ga je zamenjal Olusanya. Povratni obračun bo v Helsinkih na sporedu prihodnji četrtek. Zmagovalec se bo za preboj v skupinski del evropske lige pomeril z zmagovalcem obračuna med kazahstanskim Kairatom in armenskim Alaškertom.

Nefči – HJK 2:2 (0:0)
Bougrine (59′), Mahmudov (80′); Riski (61′), Jair (65′)

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…