Benjamin Šeško bo v svoji prvi sezoni med evropsko klubsko elito igral v zaključnih bojih, saj je Salzburg z domačo zmago nad Sevillo osvojil drugo mesto v skupini G.

Pred praznimi tribunami stadiona v Salzburgu ter pod drobnogledom Slavka Vinčića so avstrijski prvaki ugnali Špance po zadetku Noaha Okaforja v peti minuti drugega polčasa, kar je bil tudi edini zadetek na srečanju. Šeško je srečanje začel na klopi in je v igro vstopil v 66. minuti. Salzburg je sicer že pred dvobojem bil v dobrem položaju, saj mu je za osvojitev drugega mesta bila dovolj tudi točka. Avstrijci bodo prvič v klubski zgodovini zaigrali v zaključnih bojih lige prvakov.

Svojo evropsko sezono pa je na gostovanju v Lizboni zaključil Benjamin Verbič, ki je s kijevskim Dinamom moral priznati premoč Benfici. Da bo to njihova zadnja tekma v letošnji Evropi so Kijevčani vedeli že nekaj časa, tekmovanje v skupini E pa so zaključili z eno osvojeno točko. Verbič je na terenu stadiona Luz preživel 64. minut, ko je bil zamenjan pri vodstvu domačinov z 2:0, kar je bil tudi končni rezultat. Oba zadetka sta padla že v prvi polovici prvega polčasa, in sicer je Benfico v vodstvo popeljal ukrajinski napadalec Roman Jaremčuk v 16. minuti, piko na i pa je le šest minut kasneje postavil brazilski branilec Gilberto. Portugalci so osvojili drugo mesto in bodo prav tako zaigrali v zaključnih bojih.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…