Samir Handanović bo z Interjem nastopil v velikem finalu letošnje evropske lige, potem ko so Italijani v polfinalu ugnali ukrajinski Šahtar. Črno-modri so slavili z rezultatom 5:0 in bodo v petek naskakovali svojo prvo lovoriko po letu 2011.

V nemškem Dusseldorfu bo prvi polčas, ki sta ga prikazali obe ekipi, hitro odšel v pozabo. Italijani so vodilni zadetek dosegli v 19. minuti, ko je Lautaro Martinez izkoristil lepo podajo z desne strani in z glavo matiral Andrija Pjatova. Ukrajinski vratar je bil na preizkušnji tudi v 34. mintui, a je strel Nicole Barelle z lepo obrambo odbil v kot. Samir Handanović na drugi strani v prvem polčasu ni imel veliko dela, saj ukrajinski prvaki v okvir njegovih vrat niso streljali niti enkrat. Šahtar je imel žogo kar 61% v svoji posesti, a so njihove napadalne akcije bile povsem nenevarne.

Povsem drugačen je bil drugi polčas, ki je bil bogat s priložnostmi. V tretji minuti nadaljevanja je Martinez bil blizu drugemu zadetku, a je njegov poizkus loba s skrajnimi močmi Pjatov uspel odbiti v kot. Nekaj trenutkov kasneje je močno streljal Romelu Lukaku, vendar je bil premalo natančen. Ukrajinci so do prvega strela v okvir Handanovićevih vrat prišli v 62. minuti, ko je Junior Moraes z neposredne bližine streljal z glavo, vendar je nekdanji slovenski reprezentančni vratar bil dobro postavljen in je žogo uspel ukrotiti. Kazen je sledila dve minuti kasneje, ko je najvišji v kazenskem prostoru nasprotnika bil Danilo D’ambrosio in z glavo zabil za 2:0. V 74. minuti so Milančani zabili še tretjič, ponovno pa je strelec bil Martinez, ki je s plasiranim strelom z roba kazenskega prostora žogo poslal tik ob levi vratnici ukrajinskih vrat. Argentinec je bil v središču pozornosti tudi štiri minute kasneje, ko je po preigravanju v kazenskem prostoru lepo našel Lukakuja, ki je rutinirano poskrbel za vodstvo s 4:0. Sedem minut pred iztekom rednega dela je napadalec belgijske reprezentance zabil še drugič, ko je v samostojni akciji prodrl pred vrata Pyatova in poskrbel za končnih 5:0.

Inter bo 21. avgusta v Kolnu igral veliki finale proti ekipi Seville, ki je včeraj ugnala Manchester United (2:1). To bo za Milančane peto finale v tem tekmovanju, v dosedanjih štirih so slavili trikrat. Kapetan ekipe Samir Handanović bo imel priložnost za osvojitev prve lovorike v dresu osemnajstkratnih italijanskih prvakov. Štiriintridesetletni Ljubljančan je član črno-modrih od leta 2012, njegovo moštvo pa je brez osvojene lovorike že skoraj desetletje. Klub iz Milana je nazadnje slavil leta 2011, ko se je veselil naslova v italijanskem pokalu.

INTER – ŠAHTAR 5:0 (1:0)
Strelci: Martinez (19′, 74′), D’Ambrosio (64′), Lukaku (78′, 84′)

Žugelj v odlični formi

Lillestrom je v 3. krogu norveške Eliteserien gostil Bodo/Glimt. Gostje so zmagali s kar 5…