Goran Šukalo se v lanski sezoni z Greuther Fürthom skozi dodatne kvalifikacije ni uspel plasirati v elitno Bundesligo, zeleno-beli tako tudi v novi sezoni igrajo v drugoligaški druščini.

V okviru drugega ligaškega kroga se je moštvo iz Fürtha v sosedskem obračunu, t.i. Franken derbiju, pomerilo s sosedi iz Nürnberga, ki je bil v gosteh visoko poražen. Šukalo in soigralci so se namreč veselili zmage z izidom 5:1, v 17. minuti pa je na 2:0 povišal prav nekdanji slovenski reprezentant. Šukalo je bil natančen z bele točke, potem ko je enajstmetrovko po prekršku Alessandra Schöpfa izsilil strelec dveh zadetkov Abdul Rahman Baba. Nekdanji član Kopra, Unterhachinga, Alemannie, Koblenza, Augsburga in Duisburga je odigral celotno srečanje in v 21. minuti prejel tudi rumeni karton.