V italijanski Serie B se je med strelce ponovno vpisal Leo Štulac, ki je zabil enkrat ob visoki zmagi Empolija. Na derbiju vrha lestvice so Toskančani z visokih 5:0 ugnali Salernitano in bodo tudi po 18. odigranih krogih zasedali vrh prvenstvene razpredelnice.

Vezist iz Kopra, ki je zbral tudi tri nastope za slovensko reprezentanco, je dosegel zadetek v 28. minuti, ko je povišal na 2:0 ter s tem dosegel svoj drugi zadetek v letošnjem prvenstvu. Med strelce se je 26-letnik vpisal tudi 15. decembra, ko je odločil dvoboj proti Cremoneseju. Štulac je na terenu preživel 85 minut in bil zamenjan pri rezultatu 4:0.

Empoli z desetimi zmagami, sedmimi remiji in enim porazom še naprej zaseda vrh Serie B in ima, ob odigrani tekmi več, štiri točke prednosti pred drugouvrščeno Cittadello.

Empoli – Salernitana 5:0 (4:0)
Ricci (19′), Štulac (26′), Mancuso (35′), Parisi (42′), Olivieri (87′)

Mateja Zver do nove lovorike

V finalu avstrijskega pokala za ženske je St. Pölten potrdil vlogo favorita in v Dunajskem…